Fox News: коротко про всі топ-події

Fox News коротко написав про всі найгарячіші українські події минулого тижня.

На сайті можна знайти інформацію про п’ять загиблих від витоку аміачного газу у Горлівці. Видання не вказує назви заводу, його власників чи навіть місто, де сталася трагедія, а просто цитує повідомлення від голови ДСНС. Цікаво, що Fox News називає його міністром, хоча МНС в Україні давно ліквідоване.

Щодо аварії автобуса у Франції, то на сайті згадано тільки, що серед пасажирів був українець. Про його винуватість у ДТП не сказано нічого.

Загальну інформацію без особливих деталей чи припущень Fox News подав і про вибух у Луганську.

Із неочікуваних матеріалів можна виділити статтю про світовий урожай кукурудзи. В ньому згадано прогноз аграрного міністерства США щодо українського врожаю культури. Міністерство прогнозує збільшення українського експорту кукурудзи з 16,5 мільйона тонн до 18 мільйонів тонн.

А в статті про будівництво авіаносців в Індії та Китаї згадано, що свого першого авіаносця, «Ляонін», Китай купив в України.

До речі, Fox News згадав навіть про погоду в Україні: мовляв, на території східної Європи, зокрема і в наших західних областях, стоїть висока спека. Але вона триватиме недовго, у регіоні незабаром почнуться затяжні дощі.

New York Times виправляв географічні помилки
і мало не хвалив Януковича

New York Times в одній із своїх статтей згадав про Україну всього одним, але дуже показовим реченням. У матеріалі мова йде про те, що уряд скоротив витрати на польоти американських службовців за кордон. Зокрема, скорочено витрати на польоти в 41 країну — ті, які США вважають серйозними порушниками прав на інтелектуальну власність.

Єдина країна зі списку, на польоти до якої гроші таки є, це Україна. Що показує серйозність намірів Америки щодо боротьби з піратством в Україні.

Цього тижня New York Times виправив помилку, зроблену ще у квітні. Тоді видання писало про вшанування жертв Смоленської трагедії у Варшаві. У матеріалі було сказано, що Смоленськ знаходиться в Україні. Тільки 8 серпня New York Times написав про огріх: Смоленськ — Росія, а не Україна.

У статті «Кремль намагається зачарувати, щоб протистояти ЄС» несподіваний комплімент зірвав Віктор Янукович. У цьому матеріалі мова йде про боротьбу за Україну між Євросоюзом та Росією. Обоє хочуть «перетягнути» Україну на свою сторону, бо це суттєво розширює вплив на східний регіон Європи.

Кілька попередніх років пан Янукович постійно зіштовхував ЄС та Росію між собою, щоб витягнути уступки від обох: кращі умови торгівлі з ЄС та дешевий газ з Росії».
— пише New York Times

The Guardian пише про права тварин у Києві

The Guardian зробив матеріал про винищення бродячих псів у Києві.

«Київські мисливці на собак беруть ініціативу в свої руки, винищуючи бездомних собак в ім’я громадського здоров’я», — написано у статті «Київські мисливці на собак атакують, щоб позбавити місто від бездомних тварин».

У статті немає однозначної позиції щодо отруєння бездомних тварин чи щодо їх відстрілювання волонтерами. Хоча чітко сказано, що про захист людей в Україні думають, а от права тварин порушують.

Financial Times: податки, витрати, економія і дерев’яний робот

Financial Times пише про те, що Україна випробовує терпіння Євросоюзу, вводячи податок на утилізацію імпортованих авто. Логіка видання проста: підписання Угоди про асоціацію з ЄС зменшить тиск Росії на Україну. Останній це вигідно. Однак підписання під загрозою, відколи Юлія Тимошенко перебуває у тюрмі. А тут ще й невигідний ЄС податок, який тільки збільшує імовірність непідписання.

Видання написало про дерев’яну копію робота, яку виготовив житель Запоріжжя Дмитро Баландін.

Також Financial Times, як і Fox News, згадує про рекордний урожай кукурудзи в Україні, який приєднується до щедрого врожаю цього злаку в Бразилії — і разом вони змушують світові ціни на кукурудзу впасти.

Видання робить прогноз і про те, що Київ очікує «жорстка осінь»: резерви НБУ впали до найнижчого показника з 2006-го року. Уряд намагається витягнути країну з рецесії, але йому важко боротися з дефіцитом торгового балансу та ще й треба виплатити $ 4 млрд закордонним кредиторам. Все це — на фоні ускладнення торгівлі як з Росією, так і з Євросоюзом.

І трішки FEMEN насамкінець

FEMEN — настільки активна організація, що у світових ЗМІ це чи не найперша тема, яку вибиває на запит про Україну. Однак минулого тижня новини мовчали про громадську організацію, засновану в Україні.

Одна малесенька згадка була тільки на сайті видання Independent. Британські журналісти спробували спростувати міф про те, що француженки — ідеальні жінки (таке переконання доволі поширене в Британії).

Як аргумент, у матеріалі наведено факт: цього року українська FEMENістка стала прообразом зображення французького символу, дівчини Маріанни, на марках країни. Раніше прообразами ставали француженки Катрін Деньов та Бріджит Бардо.

Здається, навіть французи сумніваються у правдивості міфу»,
— підсумовує Independent.