Про це заявив перший заступник генерального секретаря ООН Ян Еліассон в Нью-Йорку на засіданні високого рівня, присвяченому Міжнародному дню боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, повідомляє "Дзеркало тижня".

У глобальному плані ми стикаємося зі зростаючою загрозою ядерної небезпеки. Процес у сфері багатостороннього ядерного роззброєння зайшов у глухий кут. Було оголошено про виділення десятків мільярдів доларів для підтримки і вдосконалення систем ядерної зброї,
– заявив Ян Еліассон, виступаючи від імені генсека ООН.

В якості прикладу Еліассон навів КНДР, яка, за його словами, ігнорує вимогу міжнародного співтовариства про відмову від ядерних випробувань у "нерозважливому прагненні створити потенціал ядерної зброї і балістичних ракет".

Читайте також: Світ занепокоєний ядерними випробуваннями КНДР

Еліассон заявив, що на міжнародній арені посилюються розбіжності з питання про майбутнє багатостороннього ядерного роззброєння, зазначивши, що наступний оглядовий цикл Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) почнеться в 2017 році.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) був підписаний 1 липня 1968 року 59 державами в Москві, Вашингтоні та Лондоні. Він набув чинності в 1970 році. ДНЯЗ закріпив статус ядерних держав за п'ятьма державами (Великобританія, США, Китай, СРСР і Франція) і був покликаний попередити подальше розповсюдження ядерної зброї. З одного боку, арсенали країн ядерної "п'ятірки" були узаконені, з іншого, всі інші країни, підписавши документ, позбавлялися права створювати або купувати ядерну зброю. Держави-члени ядерного клубу зобов'язалися не передавати технології створення ядерної зброї, і домагатися повної ліквідації ядерних арсеналів.

У 1995 році термін дії Договору було продовжено безстроково. В даний час поза Договором залишаються Індія, Пакистан та Ізраїль. Ізраїль в якості умови приєднання до ДНЯЗ висуває загальне врегулювання кризи на Близькому Сході. Індія і Пакистан розглядають можливість свого приєднання до ДНЯЗ виключно в якості держав, що володіють ядерною зброєю. Про вихід з ДНЯЗ заявила КНДР, проте цей крок не визнаний міжнародним співтовариством.

Нагадаємо, що КНДР запустила три балістичні ракети під час саміту G20.