“Росія очікувала, що в США не підтримають Акт про підтримку України. Але Конгрес, схваливши його, дав чіткий сигнал і ЄС, і іншим союзникам на Заході, що вони втомилися від Путіна, і готові серйозно допомагати Україні”, - зазначила Гопко.

За її словами, рішення Конгресу - це великий кредит довіри Україні.

“Попри те, що впродовж останніх 9 місяців вони, відверто кажучи, спостерігали затягування із реальними реформами - нам все одно висловили довіру і готовність підтримувати. Адже не секрет, що Захід чекав від України більш рішучих кроків і в боротьбі з корупцією, і в реформі міліції та органів прокуратури”, - констатувала голова комітету.

Вона підкреслила, що зараз дуже важливо створити механізми контролю за допомогою, щоб і фінансова, і військова підтримка була використана дуже ефективно.

Читайте також: Чому народився Білль на підтримку України

“Вкрай важливо, щоб кожен долар, який американські платники податків дають Україні - був використаний за призначенням. Тому потрібно через громадські організації і незалежні моніторингові центри створити інструменти контролю. Щоб ресурси, які нам дають на мир та реформи, не були просто кимось вкрадені”, - зауважила вона.

Гопко підкреслила, що часу на обіцянки вже немає і щоб здолати той скепсис, який є у партнерів України, треба діяти.

Нагадаємо, у США проголосували за закон на підтримку свободи України. Цей законопроект вводить додаткові санкції проти Росії. Практично забороняється інвестувати в нафтову галузь Росії.