По це повідомив активіст-"свободівець", медик Першої медичної роти ім. Пирогова Національної гвардії України Юрій Матея, пише РБК-Україна.

"Поки на плацдармі було більш-менш спокійно – частина підрозділу (водії та санітари) допомагали вивозити поранених з блокпостів у Дебальцевому та з навколишніх позицій. Але в кінці січня почався наступ російських сил. Відтак ми підсилили найближчу до фронту лікарню. Я працював у приймальному відділенні та займався сортуванням бійців та підготовкою до подальшої евакуації. А фахові хірурги та травматологи медроти допомагали місцевим медикам проводити операції", — пояснив лікар.

За його словами, українські солдати поверталися із передової у різному психологічному стані. "Коли була морозна погода і росіяни використовували танки при штурмі, були страшні речі. Хлопці пережили шквальний вогонь, обмороження, бачили, як танки проїжджали по їхнім побратимам. Важко було слухати їхні розповіді. І я не уявляю наскільки важко це все було пережити", — розповів медик.

У той же час, за словами "свободівця", більшість поранених вояків, які брали участь у активних бойових діях хочуть найскоріше стати на ноги після лікування та помститися ворогові за своїх побратимів.

Нагадаємо, що на початку лютого Всеукраїнське об’єднання "Свобода" перевело свою роботу на внутрішній воєнний стан. Зокрема, було створено комбатантське об'єднання "Легіон Свободи" з усіх "свободівців", які в складі Збройних Сил України, Національної Гвардії, спецпідрозділів МВС та Добровольчих батальйонів беруть участь у бойових діях на сході.

На сьогодні вже більше 500 "свободівців" добровільно відправились на фронт.