Зображення Едуарда Багрицького, Юрія Олеши, Валентини Катаєвої, Віри Імбер, Ісака Бабеля та Семена Кірсанова стали частиною відомого місцевого музею під відкритим небом.

“Сьогодні це 16 скульптур письменників. Так ось, жарти та гумор, які втілені у бронзі, вони є серйозним посібником для майбутніх поколінь в плані культури мистецтва і просто людських відносин”, - каже народний депутат України Сергій Гриневецький.

Весільний кортеж, пірати, байкери, артисти на ходулях, дитячі та дорослі оркестри - усі долучились до святкової ходи вулицями міста. Не обійшлося й без клоунів - вони на Гуморині різні - і дорослі простаки, і карнавальні венеціанські, і всенародно улюблені "Маски", які не втрачають гумору та оптимізму. Зачепили цьогоріч і соціальні проблеми. Так, домогосподарки з візками з супермаркетів просили у глядачів гречки. Загалом же одеська Гуморина - це вже 38 років місце зустрічі для усіх поціновувачів вишуканого гумору.

“Я не пропустив ні одної. Це єдине розважаюче дійство в радянський час. Це було місто гумору, місто радості, місто свободи”, - каже учасник дійства капітан "Міха".

“Це дуже сприятливий день для одеситів і для всіх гостей. Це день не дурня насправді, а день дуже розумної людини”, - каже учасник дійства Натан.

Ще один подарунок для одеситів та гостей міста - "Дванадцятий стілець" - урочисто повернули на Дерибасівську. Після багатьох років експлуатації скульптура покрилась тріщинами та потребувала термінового ремонту.

“Якщо кожен в середньому важить 70 кілограм, то це таке міліонотонне навантаження, яке він витримав. В кінці-кінців, вже в пристойному віці він не витримав”, - каже скульптор Михайло Рева.

Реставраційні роботи тривали 3 місяці, в бронзовий стілець впаяли металевий каркас - тож тепер монумент готовий продовжити місію монумента, фотографія на якому є обов’язковим пунктом у списку кожного туриста.

"Гуморину" проводять в Одесі щорічно 1 квітня з 1986 року, а з 2005 року цей день в місті оголошений вихідним.