Мовляв, надрукували 5 мільйонів підручників і вже зараз книжками забезпечені 85% старшокласників - у Київській, Львівській, Тернопільських, Дніпропетровській та Житомирській областях. І вже за три дні - книжки доїдуть до інших регіонів.

“В них все нове: нові авторські колективи, новий порядок визначення. Еспертні комісії по кожному напрямку, які таємно голосували, складали рейтинговий лист і лише по рейтинговому листу конкурсна комісія визначала переможця. Облиште ілюзії, що міністр читає і впливає на зміст підручника, це йому не по силам”, - каже міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Один підручник на трьох - вже звична практика для вітчизняних вчителів. Втім, викладачі переконують: навчальний процес від підручників не залежить - там лише чверть потрібного матеріалу.

“В 9-х класах на один клас було так, що за одним підручником троє займалося. В 11 класі майже не було підручників, тому те, що цього року 11 класи будуть забезпечені 100% - я вважаю, що це справді, досить-таки гарний приклад. Тепер залишилося тільки за дітьми - щоб вони оці 5 тисяч сторінок - про які говорив міністр - щоб вони опанували”, - каже вчитель-методист української мови Наталя Порало.

Марія Харченко - одна зі столичних щасливців - яким за тиждень до навчального процесу сам міністр вручив шкільні талмуди.

“Було діло, що не вистачало там, нам доводилось ділитись - але насправді в нас в ліцеї дуже гарно вчителі подають матеріал - що можна з конспектів записувати і вчитись. 1 підручник на 2-3 людей - це вже щось є. Я не можу судити, бо я по них не вчилася. Це насправді напевне перший раз за останні роки, що нам їх видали до 1 вересня”, - каже учениця 11 класу Марія Харченко.

Аби не повторити досвід 2010-го, коли старшокласники навчалися взагалі без підручників, цьогоріч їх почали друкувати на три місяці раніше.