Відтак британське МЗС розслідує, чи "нинішні та колишні ядерні держави" допомогти Кім Чен-Ину встановити ядерні боєголовки на ракети. Про це з посиланням на чиновників МЗС повідомляє The Telegraph.

Читайте також: Як повалити режим Кім Чен-Ина: The Wall Street Journal назвало п'ять способів

Перша в списку країн, яких підозрюють у надані "певної форми допомоги", є Іран. Також в переліку є і Росія.

"Північнокорейські вчені – це люди з певними здібностями, але, очевидно, вони не роблять це повністю у вакуумі", – розповів один із чиновників в уряді.

До слова, 3 вересня КНДР провела шосте за останній час випробування ядерної зброї. Згодом стало відомо, що в КНДР розробили водневу бомбу, яку можна встановити як боєголовку для міжконтинентальної балістичної ракети. 4 вересня влада Південної Кореї повідомила, що на території КНДР триває підготовка до нових пусків балістичної ракети.

Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана поширила припущення, що ракету МБР Hwasong-14, запущену в липні КНДР, було оснащено ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".

Згодом з’явилася інформація, що свого часу Еллеман співпрацював з російськими спецслужбами, щоправда сам американський експерт тепер відхрещується від будь-яких обвинувачень.