Тіло 50-ти річного чоловіка випадково виявила група альпіністів з Пермі. В одному із закинутих геологічних бараків біля перевалу Дятлова. Тому евакуйовувати загиблого вирушала бригада рятувальників. За вкрай важких погодних умов.

Перевал Дятлова або Гора смерті – це місце, немов магніт, притягує любителів гострих відчуттів та небезпечної екзотики. Адже саме тут в лютому 1959 року таємниче загинула група з 9-ти досвідчених альпіністів. Під керівництвом Ігоря Дятлова.

Пошуки групи Дятлова почалися через тиждень після її зникнення. Спершу рятувальники знайшли пусту та розрізану палатку. Всередині були теплі речі членів групи та фотоапарати.

Першими знайшли тіла Юрія Дорошенка та Юрія Крівоніщенка. Роздягнені до нижньої білизни, мерці лежали біля маленького згаслого вогнища. На тілі – травми та незвичайні опіки.

Тіло самого Дятлова знайшли за кількасот метрів від перших двох мерців. Також роздягнутого і також з різноманітними травмами. Решту групи пошукові бригади знайшли навесні, коли почав танути сніг.

Всі мали характерні опіки, обмороження та травми. До того ж, одяг деяких учасників групи відчутно фонив. Та слідчі вирішили – люди загинули внаслідок сходження лавини.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.

Мовляв, коли сніг завалив палатку, туристи в паніці напівроздягнуті вибігли назовні. Температура опустилася до мінус тридцяти. І всі члени групи поступово замерзли на смерть. Проте така версія викликала дуже багато запитань. Учасники групи були дуже досвідченими альпіністами. І втекти серед ночі на мороз в одній спідній білизні просто не могли. І як тоді пояснити дивні опіки на тілі та високий радіаційний фон деяких трупів?

Тому загибель групи Дятлова одразу ж обросла конспірологічними теоріями – від нападу зеків втікачів і до випробування психотронної зброї і до НЛО. Мовляв, альпіністи випадково забрели в секретну зону випробувань і зійшли з розуму, повбивавши один одного.

Ще одна версія – усіх членів групи дятлова вбили агенти КДБ, інсценувавши смерть від природних причин. Мовляв, альпіністи стали свідками секретних радянських ядерних випробувань.

Як би там не було, але кожного року десятки шукачів пригод регулярно відправляються в похід на Гору смерті. В кращому випадку – все закінчується добре. В гіршому – непідготовані до суворих погодних умов люди отримують серйозні обмороження. Або ж взагалі – зникають безвісти.