Серед найпопулярніших технологій – відеоконференції. Вони дозволяють частіше бачитися колегам, які працюють на відстані, а також зменшити кількість відряджень. Що особливо корисно для компаній з великою кількістю філій, роздрібній торгівлі, фармацевтичним компаніям тощо.

Так, згідно з дослідженням Polycom – лідера на ринку відеоконференцій – 96% опитаних топ-менеджерів вважають цей інструмент найефективнішим способом управляти. А вже наступного року, прогнозують експерти, відеоконференції можуть стати навіть популярнішими, ніж email.

У чому ж секрет? Причин – кілька. Передусім, це можливість зменшити кількість відряджень та видатків на них. Щоб потрапити на нараду в центральний офіс, тепер не потрібно летіти в інше місто чи стояти в заторах, витрачаючи дорогоцінний час. Значно простіше і дешевше організувати нараду з представниками філій за допомогою відеоконференції.

У середньому українські компанії витрачають на одноденне відрядження працівника від 1 000 до 2 000 гривень, включаючи квитки та проживання в готелі. При цьому часто на бізнес-зустріч доводиться приїжджати трьом-чотирьом учасникам. Нескладно підрахувати, які видатки несе компанія.

Читайте також: Інноваційне рішення у сфері телефонії для бізнесу – "Хмарна АТС"

Також відеоконференції допомагають покращити спільну роботу колективу. За словами спеціалістів, при телефонній розмові передається лише десята частина інформації. Натомість коли видно жестикуляцію і міміку, то ефективність такої розмови сягає 60%.

Таким чином, за допомогою відеоконференції керівник отримує змогу ефективніше доносити свої думки. А працівники, з іншого боку, частіше бачать своїх колег з інших підрозділів чи міст.

В Україні системи відеоконференцій також стають дедалі популярнішими. Все більше і більше компаній беруть на озброєння цей інструмент. Одним з найбільших провайдерів систем відеоконференцій в Україні є "Укртелеком".

Компанія пропонує два варіанти користування своєю послугою. По-перше, якщо у клієнта є надійний швидкісний інтернет-канал, то можна організувати відеоконференцію безпосередньо в його офісі.

Другий варіант взагалі дозволяє не думати про техніку. Організувати відео конференцію можна в приміщеннях "Укртелеком". Загалом на території України є 34 студії, які можна орендувати на потрібний час.

Читайте також: IP-телефонія — нове слово у сфері мобільного зв'язку

Вже зараз у них проводять близько 30 відеоконференцій щомісяця, при цьому середня тривалість сеансу становить 2 години.

Встановлене у студіях обладнання дозволяє передавати відео та звук в якості HD через виділені високошвидкісні канали. Це створює ефект присутності та дозволяє проводити повноцінні наради з працівниками з різних міст наче за одним столом. Важливо – якщо учасники не мають можливості потрапити до студії, то можуть підключитися до конференції за допомогою ноутбука або планшета.

Для цього достатньо встановити спеціальне програмне забезпечення та мати доступ до інтернету. При цьому одночасно в конференції можуть брати участь до 30-и точок підключення.