Порошенко VS Ярош

Бондаренко: Петро Порошенко не є метою правого сектору, і не є фінальною мішенню наших дій. В нас є важливіші цілі сьогодні і набагато більші вороги, аніж Президент.

Ми дали йому, його правлінню і його діям цілком чітку оцінку.

І якщо ми не ставимо наметів на сьогоднішній день і просто продовжуємо робити те, що робили до цього останні півтора роки. Ми не збираємося закликати людей до "Майдану-3". Ми переконані, що політика президента є сьогодні такою, що підігрує на руку ворогу.

Звичайно, що в межах України "Правий сектор" нічого абсолютно в плані військовому, окрім того, щоб звільнити нашу державу від російського агресору, ми робити не збираємося.

Чорновіл: мені не дуже хотілося б критично висловлюватися на адресу "правого сектору", бо ці люди кожного дня на Сході доводять свій патріотизм, до того ж я їх знаю з самого початку іх заснування. Для мене цей символ став майже святим. Але події останнього часу викликають дуже багато питань, і більшість з них – негативні. Я думаю, що на ці питання в першу чергу "Правий сектор" має дати відповіді собі: чи це є чітка і добре структурована організація, чи це є щось на зразок атаманщині Махно? Чи є спільна єдина позиція всієї організації? Багато з того, що наговорили різні пресс-секретарі є провокативним.

Мені здається це відвертим провокуванням на те, щоб протии "Правого сектору" задіяли силу. До того ж це відверта провокація особисто Порошенко. Але він, на диво, від провокацій уникнув. Він не зробив того, що від нього всі очікували після подій у Мукачевому. Чекали, що буде прямий випд по правому сектору, почнуться арешти центральних героїв цих подій, можливо розгроми місцевих організації. Але він цього не зробив.

Я хотів би чути тільки одну річ – для чого це потрібно "Правому сектору", чому вони на порожньому місці нагнітають ситуацію.

Доля бійців, що переховуються

Бондаренко: Є бажання влади показувати, що вона щось контролює, але з нашої точки зору – це імітація. Влада імітує, що вона контролює ситуацію в країні, той самий міністр внутрішніх справ імітує, що він контролює власних підлеглих. Але якщо казати про нас, то в нас такої імітації немає, бо нам цього не треба.

А стосовно наших заяв – ми намагалися у тій, вкрай складній ситуації, добитися звільнення наших бійців. До того ж декілька бійців, скільки саме – ми не розголошуємо, досі вимушені ховатися у лісі.

Дмитро Ярош сказав, що він не буде віддавати наказ здаватися цим хлопцям до того моменту, поки не буде стовідсоткової впевненості у їхній безпеці.

Чорновіл: На мій погляд, це не є аргументом. До того ж тоді, коли перші хлопці задавалися, ймовірність небезпеки для них була більшою, але тоді хлопці все ж здалися. А зараз, мені здається, просто немає спільної позиції стосовно того, що "Правому сектору" робити зараз.

Також варто зауважувати, що зараз, після цих подій, підтримка людей до "Правого сектору" зростає. Але це обумовлено тим, що люди невдоволені діючою владою. Але я переконаний у тому, що кожен з цих людей не захоче завжди жити у країні, де всі права і свободи належать людям зі зброєю.

Бондаренко: Стосовно завтрішнього віче можу сказати тільки одно – або влада виконує ті вимоги, про які ми казали вже багато разів і змінює певні політичні призначення, або ми будемо звертатися до народу з іншими закликами.

Також гості поговорили про те, які шляхи розвитку є у "Правого сектору" після закінчення війни.

Більше — дивіться в інтерв'ю.