"Усі експерти сходяться на думці, що Президент поїхав до країн Південно-Східної Азії за інвестиціями та неоціненним досвідом. І якщо, наприклад, з В’єтнамом можна було б домовитися про залучення до української економіки частину їх вільних інвестиційних 40 млрд. доларів, то про запровадження сингапурської антикорупційної схеми в Україні навряд чи можна говорити, адже там, свого часу, прем'єр-міністр країни за корупцію відправив до в’язниці свого власного зятя", - каже журналіст Ольга Кучер.

Першим у списку турне глави держави був В'єтнам, куди глава держави приїхав домовлятися про економічну співпрацю.

"Ми можемо у багатьох галузях економіки запропонувати нашим в'єтнамським друзям, колегам запропонувати наші технології в області машинобудування, авіабудування, суднобудування, різних галузях промисловості", - каже Президент України Віктор Янукович.

У Сінгапурі, де всього 5 млн. населення, процвітаюча ліберальна економіка. ВВП у них вдвічі більше, ніж в Україні, але і там Янукович міг розраховувати хіба що на досвід зведення "соціального житла".

"80% житла - соціального в Сингапурі побудовано і його мають 80% населення. Безумовно, це досвід з однієї сторони - сучасний, з другої сторони - цей досвід він показує, що навіть, вже раніше побудоване житло - воно постійно модернізується", - каже Президент України Віктор Янукович.

Враховуючи невеликий зиск від таких поїздок, вітчизняні експерти називають їх туристичними екскурсіями.

"Україна є достатньо непривабливою на сьогоднішній день для інвестицій, і щоб інвестора зірвати з іншого кутка землі, привести його за кількадесят тисяч кілометрів в Україну, щоб він вкладав свої кошти зароблені важкою працею, необхідно створити йому значно кращі умови, аніж в себе вдома. З цим у нас, в Україні, великі проблеми", - каже політолог Олександр Палій.

"Ми географічно не належимо до Азійсько-Тихоокеанського регіону, ми суто європейська держава, яка розташована, так би мовити, в самісінькому центрі Європи, це, по-перше, іншими словами, ми позарегіональна держава по відношенню до східної, південно-східної і в цілому Азійсько-Тихоокеанського регіону", - каже завкафедри глобальних і регіональних систем Дипломатичної академії наук Сергій Ширгін.

Втім, навіть, такі подорожі можуть стати у нагоді для певних висновків. Адже свого часу і В'єтнам, і Сингапур стояли перед вибором - "совок" чи лібералізм. І якщо нині лібералізований Сингапур має ВВП удвічі більше, ніж в Україні, то комуністичний В'єтнам - дзеркально протилежні результати.

Останнім пунктом східного турне Януковича - став Бруней. Країна є не лише скарбницею нафти, але й володіє значними фінансовими ресурсами

"Візит Президента України до Брунею - це така екзотика, це екскурсія в екзотичну країну, з іншого боку - це одна з найбагатших країн Південно-Східної Азії, яка дійсно має, по-перше, енергоресурси, по-друге, дуже великі валютні гроші", - каже заступник заввідділу зовнішньої політики Інституту стратегічних досліджень Андрій Гончарук.

В Брунейському університеті Президент не втратив нагоди похвалитися - мовляв, він свого часу, теж викладав у вищому навчальному закладі. Каже, будучи професором дуже часто читав лекції студентам і дуже рідко використовував папери.

"Я багато часу присвятив роботі завідуючим кафедрою Академії державного управління. Заснував одну зі спеціальностей, назва якої десь зараз збереглася і ця кафедра менеджмент інвестиційного проектування", - каже Президент України Віктор Янукович.

Вочевидь, хвилюючись, переплутав не лише вищий навчальний заклад, у якому викладав, а й кафедру, яку сам, нібито, заснував. Адже Президент читав лекції не в Державній академії управління, а в Донецькому державному університеті управління, і кафедра у нього була менеджменту не інвестиційного, а інноваційного.

"У 2000 році, за його ж ініціативою, була створена ця кафедра і він же її очолював. Кафедра ця називалася кафедра інноваційного менеджменту", - каже проректор Донецького державного університету управління Андрій Стойко.

Напевно, не дочекавшись конкретних пропозицій щодо інвестицій з Брунею, Президент на прощання придбав собі альбом з фотографіями країни. А іграшкову довгоносу мавпочку, що особливо припала до душі гаранту, він навіть отримав у подарунок від місцевого продавця сувенірів.