Саме тому більшість норм впровадили у життя вже за декілька місяців після ухвалення. В результаті, бізнес практично не отримав часу на адаптацію.

“Нечітке законодавство, неточність деталей і процедур, двозначність норм, слабка техніка. Ми цілі блоки дуже погано прописали. Тільки взяти те, що стосується цінних паперів, у нас практично тотально закони лежать і ми не рухаємося. Ми не врегулювали операції з хеджуванням”, - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Крім того, за його словами, система податкових пільг хаотична і неефективна; система мотивації платників податків не працює; штрафи обтяжливі і неадекватні; адміністрування податків не розраховане на сумлінного платника податків. Тому першочергове завдання, яке стоїть зараз перед владою, доопрацювати Податковий кодекс. При цьому, міжнародні експерти позитивно відгукуються про деякі нововведення кодексу, зокрема, про автоматичне повернення податку на додану вартість.

“У Податковому кодексі розробили систему автоматичного повернення ПДВ - це хороша ідея. Але, я вважаю, що є можливість зробити критерії для тих, кому повертають податки більш гнучкими, більш конкретними”, - сказав представник Всесвітнього банку Пабло Сааведра.

Та попри позитивні моменти, Податкова система України загалом та її непередбачувані зміни відлякують інвесторів. Насамперед, йдеться про надмірний контроль податкової.

“Надмірний податковий контроль, планові, непланові перевірки. Податковий інспектор постійно працює у форматі “свій-чужий”. Якщо ти платник податків, то апріорі в тебе треба щось знайти. І я буду тобі до тих пір задавати питання, які б безглузді вони не були, поки щось не знайду”, - каже представник компанії "Ernst & Young" Петро Медведєв.

Крім того, процедура повернення ПДВ, не дивлячись на обіцянки, так і не стала прозорою. Що також заважає інвестиціям. Адже, інвестори, які вкладають мільйони чи мільярди у бізнес в Україні, розраховують на повернення ПДВ протягом хоча б кількох років.

“Податки платять всі, або справедливо. Не може бути білих та чорних. У кінцевому рахунку не податки формують бюджет, а громадяни України, бо акцизи та ніші, непрямі податки попередньо вже стягнуті з громадян. Будь-які пільги створюють знайоме усім явище - офшори”, - сказав екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

За словами Пинзеника, ідеальна податкова система потребує низьких ставок. В уряді обіцяють попрацювати над власними прорахунками. Уже підготували 518 поправок до кодексу, які найближчим часом обіцяють погодити з професійними асоціаціями. І наприкінці осені внести на розгляд парламенту.