“Симптоми цього наочні: це стрімкі зростання цін на нафту та нафтопродукти. Справа дійшла до того, що Президент США Барак Обама створив спеціальну групу протидії ажіотажним настроям та спекуляціям на ринку нафтопродуктів. І це в США. Зростають ціни й на продовольчі товари”, - каже Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Причина кризи - у надмірному дефіциті економік, які емітують резервні валюти, каже Прем'єр. За його словами, запобігати наслідкам кризи для української держави уряд буде шляхом стимулювання розвитку внутрішнього ринку. Зокрема, у притул займуться будівництвом та виробництвом в аграрному секторі.

Експерти не заперечують високу імовірність нових світових фінансових потрясінь. Проте, в заявах Прем'єра вбачають бажання зняти з себе відповідальність.

“Питання кризи буде у нас визначатись політично, а не економічно. Тому що це дуже вигідно для правлячої партії сказати, що ми все робили, але прийшла криза звідти. Так робила Тимошенко. Це “палочка-виручалочка” для сьогоднішніх, які керують. Аргументи є, в посланні Президента нам вже натякнули”, - сказав голова ради АУБ Станіслав Аржевітін.

“Я сприйняв це, як позитивну заяву Прем'єра, який говорить, що нам треба вирахувати ці ризики і на шляху цих ризиків поставити перепони”, - каже президент АУБ Олександр Сугоняко.

У Національному банку вважають, що ситуація у фінансовому секторі нестабільна, проте причин для передчасної паніки немає. Більше того, позитивні процеси в економіці свідчать про первинну фінансову стабілізацію. Адже, наприклад, золотовалютні резерви Національного банку тільки з початку року збільшились майже на 2 млрд. доларів.

“Ми продовжуємо нарощення валютних резервів, і сьогодні ми, здається, протестували 38 млрд. дол., з них лише 16 млрд. дол. - це позичкові ресурси, інші - чисті валютні резерви. Дефіцит платіжного балансу відсутній. 816 млн. дол. дефіциту за перших 2 місяці по поточному рахунку. Вони перекриваються більш, ніж 2 млрд. дол. по фінансовому рахунку”, - каже керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Та у фінансовому секторі України все ще залишаються системні дисбаланси, кажуть експерти. Зокрема, збільшується роль запозичень у структурі валютних надходжень, зменшуються прямі інвестиції. Також у експертів викликає занепокоєння високий рівень інфляції на продовольчі товари. Якщо не модернізувати економічну і фінансову структуру, то світові економічні потрясіння можуть занадто відчутно вдарити по Україні, кажуть вони.