"Мета цих зустрічей одна - почути людей. Дати свою аргументацію і інформацію та почути людей", - заявив Тігіпко.

У міністерстві зазначають, що цією зустріччю розпочато цикл обласних нарад з громадського обговорення законопроекту, який Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради.

"Абсолютно зрозуміло, що альтернативи пенсійній реформі сьогодні немає. Тому що дві третини пенсіонерів отримують пенсії менше 1000 гривень, а дефіцит Пенсійного фонду - значний", - зазначив віце-прем'єр.

"І цю недоїмку доводиться компенсувати за рахунок держбюджету, відбираючи ресурси у лікарів і вчителів, відмовляючись від державних інвестицій і створення нових робочих місць. Солідарна система себе вичерпала і нам потрібно її реформувати", - зазначив Тігіпко.

За словами чиновника, діюча однорівнева система пенсійного забезпечення дуже вразлива до зовнішніх викликів.

"Якщо ми хочемо мати стабільну ситуацію з виплатами пенсій в середньостроковій перспективі, якщо ми хочемо підвищувати пенсії для старших пенсіонерів, тих, хто вже не може працювати, ми повинні зробити відповідні кроки", - підсумував Тігіпко.

"Зміни, які торкнуться державних службовців та прирівняних до них категорій, не будуть стосуватися військовослужбовців", - уточнив віце-прем'єр.

Як відомо, проведення консультацій з громадськістю заплановано на січень і лютий.

На цей період плануються також зустрічі з представниками профспілок та організацій роботодавців, працівників системи соціального захисту та інших громадських об'єднань.

Їх результати будуть винесені на обговорення Верховної Ради під час розгляду законопроекту про пенсійну реформу в країні.