Україна працюватиме над створенням безпечного світу

У понеділок, 23 вересня, Президент України Віктор Янукович прибув до США з триденним робочим візитом. Одним з найважливіших його заходів за океаном стала участь у 68-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Там на загальних дебатах Віктор Янукович звернувся до присутніх з виступом.

Кожен наступний заклик з промови Президента був глобальнішим за попередній. Нижче подаємо окремі пропозиції Віктора Януковича щодо ролі України у вирішенні актуальних проблем людства.

Янукович нагадав, що саме Україна пережила найбільшу ядерну аварію в історії людства, якою стала трагедія на ЧАЕС. Через це, за словами глави держави, в Україні добре усвідомлюють пріоритетність питань екологічної безпеки, всебічного збереження навколишнього середовища, раціонального використання водних ресурсів.

Закликаємо країни-члени ООН до посилення міжнародної співпраці в цій сфері в рамках відзначення в поточному році Міжнародного року водного співробітництва та двадцятиріччя Міжнародного дня води, - заявив Янукович.

Про підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом Президент України говорить майже як про доконаний факт. Нашій країні Янукович уже відвів далеко не скромну роль: "Україна робить свій внесок у проект Великої Європи, що об’єднає інтереси та цілі розвитку країн Заходу та Сходу нашого континенту".

Твердо вірю, що підписання в листопаді цього року Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включно зі створенням всеохоплюючої і поглибленої зони вільної торгівлі, стане важливим інструментом підвищення добробуту громадян України і, відповідно, сприятиме досягненню нашою країною Цілей Розвитку Тисячоліття.

Сьогоднішня тема №1 у міжнародній політиці - питання війни у Сирії.

"Україна протягнула руку допомоги сирійському населенню, надаючи допомогу через механізми ООН", - заявив Віктор Янукович і закликав міжнародну спільноту долучитись до цієї гуманітарної місії.

Серед інших актуальних проблем сучасної міжнародної безпеки Президент України звернув увагу на безпеку кіберпростору в інформаційному суспільстві.

Україна надає великого значення цій проблемі та питанню розробки сучасних механізмів боротьби з кіберзлочинністю. На нашу думку, слід думати не лише про посилення контролю над можливостями використання Інтернету та кіберпростору у злочинних, але і в інших небезпечних, передусім військових цілях.

Ще однією загрозою для планети Янукович виділив ядерну зброю. Якої немає в Україні уже майже 20 років. 1994 року Україна приєдналась до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї у якості неядерної держави.

Тоді ж між Україною, Російською Федерацією, Великою Британією та Сполученими Штатами Америки було укладено Будапештський меморандум про гарантії безпеки, які пізніше підтвердили Франція та Китай. З огляду на історичне значення цих подій, а також враховуючи останні тривожні тенденції в галузі ядерного роззброєння та нерозповсюдження, Україна ініціюватиме проведення в ході поточної сесії Генасамблеї представницької тематичної конференції.

Україна й надалі робитиме вагомий практичний внесок у створення безпечного світу. Будемо використовувати для цього всі можливі інструменти, зокрема непостійне членство в Раді Безпеки ООН, у разі обрання нашої держави до складу цього органу на період 2016-2017 років, - висловив сподівання Віктор Янукович.

Переговори у Нью-Йорку та фотографування з Обамою

За участі або присутності Віктора Януковича у Нью-Йорку відбувались і переговори з економічними чи енергетичними партнерами. Зокрема:

– зустріч з президентом компанії "Шеврон Юроп, Юрейджа енд Мілд Іст Експлорейшн" Джеєм Джонсоном;

– зустріч з президентом компанії "Ексон Мобіл Експлорейшн" Стівеном Грінлі;

– підписання Договору про укладення угоди щодо розподілу вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки "Скіфська".

До речі, Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив при цьому, що практичні роботи на площі "Скіфська" у Чорному морі можуть розпочатись вже цього року. Він додав, що за підрахунками "Ексон Мобіл", при промисловій розробці на площі "Скіфська" можна видобувати від 8 до 10 мільярдів кубометрів газу щороку.

У рамках сесії Генасамблеї ООН відбулось також офіційне прийняття від імені Барака Обами.

Учасники президентського заходу у Нью-Йорку привіталися з Бараком та Мішель Обамою, після чого відбулась церемонія фотографування. Тоді ж Віктор Янукович поспілкувався з Обамою, але це не була офіційна зустріч. Рік тому Віктор Янукович також не мав окремої офіційної зустрічі з президентом США. Тоді їхнє спілкування тривало одну хвилину.

Під час свого виступу у рамках шостого Світового економічного симпозіуму Віктор Янукович знову не був занадто скромний, натякнувши, що завдяки Україні Європа вийде з кризи.

Я переконаний, що приєднання внутрішнього ринку України, її виробничих та сільськогосподарських потужностей до європейського економічного простору матиме суттєвий позитивний вплив на загальноєвропейську економічну ситуацію та допоможе процесу виходу Європи з кризи, - сказав Президент України.

Закон про перевибори і покращення комфорту для в'язнів

Після повернення зі Сполучених Штатів у Віктора Януковича були не менш насичені дні в Україні. Глава держави, до прикладу, поставив підписи під кількома законами, які напередодні проголосувала Верховна Рада:

– Закон № 457-VII "Про повторні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197, 223";

– Закон №427-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування пільгової категорії осіб, які отримують побутове паливо відповідно до Гірничого закону України";

– Закон №435-VII "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку та умов відбування покарання".

Відповідно до змін в останньому зі згаданих законів, засудженим до позбавлення волі, яких тримають у дільниці соціальної реабілітації, дозволено носити цивільний одяг, користуватися грошима без обмежень та цінними речами, також їм дозволено мати при собі мобільні телефони та аксесуари до них.

Згаданий закон - один із так званих євроінтеграційних. Парламент ухвалив його ще 5 вересня.

Крім того, 27 вересня Віктор Янукович вшанував пам'ять жертв Бабиного Яру. Урочистості відбулись у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" у Києві. А це означає, що у столиці знову були затори.

Як повідомив кореспондент "Української правди" через урочистості у "Бабиному Яру", повністю перекрили вулицю Олени Теліги у бік Петрівки й під'їзди до вулиці Теліги. По цій вулиці припинився й рух громадського транспорту, тож люди пішки добиралися під дощем до інших зупинок. На вулиці Новокостянтинівській утворився великий затор.

Джерело усіх фото - офіційне інтернет-представництво Президента України.