Про "розгул ультранаціоналістів" в Україні

"Наші західні колеги видавали раз за разом "індульгенції" київській владі, яка, замість виконання обіцянки про початок загальнонаціонального діалогу, почала масштабну військову операцію, оголосивши терористами своїх громадян, незгідних з антиконституційною зміною влади і розгулом ультранаціоналістів".

Про "знищення росіян і євреїв"

"За етнічно чисту Україну, за знищення росіян і євреїв неодноразово публічно виступали діячі, які прорвались до влади і до публічної політики в Україні, включаючи Яроша, Тягнибока і Ляшка".

Читайте також: Порошенко поділився з світом новинами з України: ТОП-цитати з Мюнхена

Про прагнення Росії до миру

"Росія й надалі буде домагатися встановлення миру. Ми послідовно виступаємо за припинення бойових дій, відведення важкої зброї, початок прямого діалогу Києва з Донецьком і Луганськом про конкретні шляхи відновлення загального політичного, економічного і соціального простору в рамках територіальної цілісності України".

Про дні народження Бандери і Шухевича

"Ми дуже хочемо, щоб український народ відновив свою єдність. Але це треба робити на основі реального загальнонаціонального діалогу. Коли центральна влада (України - "24") ось тепер нещодавно ухвалює рішення святкувати як загальнонаціональні свята день народження Бандери, Шухевича, дату створення Української Повстанської Армії... Ну як ці свята можуть святкувати в Східній Україні? Ніяк. А на Заході вже не хочуть святкувати 9 травня".

Про "обмеження прав" угорців

"Тут, напевно, соромляться про це говорити, але нам відомо, що зараз проводиться мобілізація, яка наштовхується на дуже серйозні труднощі в Україні. Представники угорської, румунської меншин відчувають, що їх дискримінують. Їх набирають у значно більших пропорціях, ніж етнічних українців. Чому не поговорити про те, що в Україні живуть не тільки українці й росіяни? Там є й інші національності, які хочуть там жити. Чому їм не забезпечать рівні права? Коли були вибори до Верховної Ради, я знаю, що угорська меншість просила "нарізати" виборчі округи таким чином, щоб хоча б один етнічний угорець потрапив до Верховної Ради".

Про українських солдатів, які "не розуміють, за що воюють"

Вони ("ДНР"/"ЛНР" - "24") живуть на своїй землі. Вони воюють за свою землю. І коли кажуть, що вони самі б не змогли забезпечувати перевагу на полі бою... У них права справа! А українські солдати не розуміють, за що їх кидають воювати.

Про "самовизначення" Криму

"У Криму відбулось те, що передбачено статутом ООН, — самовизначення. У статуті ООН є декілька принципів, і самовизначення народів, право нації на самовизначення стоїть на ключовому місці. Територіальна цілісність, суверенітет мають поважатися".

Читайте також: Світ про Україну. Найяскравіші цитати Мюнхенської конференції

Про Київ, який напав на Донбас, і "народні дружини" в Криму

"Хто напав на кого? Що, Донецьк і Луганськ пішли брати штурмом Київ? Ні. Туди (на Донбас - "24") було спрямовано військове угрупування, і вони почали встановлювати свою владу силою. І в Криму бачили, що відбувається. Там була спроба "Правого сектору" на ранніх етапах цієї кризи прорватися і захопити адміністративні будівлі. Слава богу, там є перешийок, і народні дружини стали і просто їх не пустили".

Про Косово і об’єднання Німеччини

"Вони провели референдум про свою незалежність і потім про приєднання до Росії. В Косово ніякого референдуму не було. Хоча Президент Обама недавно сказав, що в Косово все було зразково, тому що там люди проголосували на референдумі. Не було там референдуму. Німеччина об’єднувалась без будь-якого референдуму".

Про сміх

Ось у нас колега говорив про важливість права на самовизначення. Тільки ви говорили про країни, а в цьому випадку (Криму і Донбасу - "24") самовизначення народів відбулось. І самовизначення на основі багатовікової історії. Ми можемо все це обговорювати. Якщо ви хочете дійсно зрозуміти нашу позицію і чим ми керувались. Президент Путін багато про це говорив. Тому можна, звичайно, над цим сміятись. Ну, тоді просто хтось отримає задоволення. Сміх теж, кажуть, продовжує життя.

Читайте також: Мюнхенська конференція з безпеки. День другий. Світ про Україну