Проте вже та невелика кількість інформації про хід зустрічей Путіна і Трампа викликає тривогу. Так, американський політолог, президент Eurasia Group Єн Бреммер допоміг Time виокремити п'ять великих проблем, які з цього випливають.

Читайте також: Трамп і Путін – знайомство: чого чекати після зустрічі президентів США і РФ

1. Трампом могли маніпулювати. Бреммер вважає, що любов Трампа до "теревенів" та зухвалих висловлювань грає йому не на руку, особливо, коли питання стосується розмов із главою Кремля. Політолог називає Путіна "майстром словесних ігор" і грає президент РФ у них майже два десятиліття, чого не скажеш про Трампа, який займає посаду всього півроку. "Коли Трамп зустрічається з Путіним, йому слід мати друзів за своєю частиною переговорного столу", – радить експерт.

2. Порівняльний огляд опонентів. Друга "таємна" зустріч Трампа і Путіна відбулася також за участю особистого перекладача президента РФ, що і є небезпечним моментом для лідера США. Політолог вважає, що президент США міг скомпрометувати себе: "Якщо він сказав щось, не зрозумівши, що це може бути використано проти нього або Америки, росіяни можуть це злити".

Читайте також: Таємна розмова Трампа і Путіна: у Білому домі роз’яснили ситуацію

3. Сприйняття має значення; трактування за версією "Великої двадцятки". Напередодні саміту "Великої двадцятки" його члени були занепокоєні участю в ньому Трампа, не кажучи вже про те, що Путін бентежить їх уже протягом багатьох років, продовжує автор. Саміт в Гамбурзі занепокоєння не зменшив. "І хоч інші учасники G20 не могли розчути розмов Трампа і Путіна, проте мова жестів та особиста хімія, яка спостерігалася між двома президентами, були красномовними", – зазначається у публікації. Бреммер робить висновок, що друга зустріч з Путіним на очах у всіх інших учасників саміту зробила відносини Трампа з іншими союзниками набагато складнішими.

4. Брехня, брехня і знову брехня. Трамп бреше і щодо суттєвих, і щодо несуттєвих речей, але найгірше, що світ дізнається про його помисли лише в результаті "витоків" у ЗМІ. "Трамп не хоче говорити правду (в тому числі і про потенційні зв'язки з Росією) доти, доки секрети не випливуть назовні, що і компрометує його", вважає політолог.

Трамп нападав на союзників США не рідше, ніж на супротивників. Росія – країна, яку Дональд Трамп не стане критикувати ні за яких обставин, і гідного пояснення цьому поки не існує,
– констатує Бреммер.

Читайте також: Чому Трамп так любить Росію – пояснення від The Washington Post

5. Зустріч без офіційного значення, що робить її вагомішою. Поки світ був зосереджений на з'ясуванні змісту першої зустрічі, можливо, саме друга є найбільш викривальною, а відсутність детальної інформації щодо неї робить дані про першу розмову Трампа з Путіним здебільшого марними, зауважує автор статті.

Нагадаємо, перша особиста зустріч Володимира Путіна та Дональда Трампа відбулася 7 липня на полях саміту G20. Згодом у ЗМІ просочилася інформація про те, що два президенти розмовляти двічі, і другий раз був таємним. На що Дональд Трамп відреагував різко, назвавши подібні заяви брехнею.