"Протягом останніх кількох днів Дональд Трамп та Кім Чен Ин торгували образами та погрозами, і ось світ слідкує за тим, як війна стає все більш реальною перспективою", – пише британський Daily Express.

Читайте також: Ядерна перепалка між США та КНДР: хто злякається першим?

Нагадаймо, що Дональд Трамп пообіцяв Північній Кореї "вогонь і лють", і цю заяву американського лідера вже назвали "найдурнішою". Про це йдеться в огляді преси Наталії Лебідь для сайту "24".

Втім, як зазначає авторка, не всі в Америці одностайні в різкій оцінці слів Дональда Трампа.

The Wall Street Journal процитувала міністра оборони США Джеймса Меттіса, котрий зазначив, що "хоча дипломатія і є для нас переважним засобом зміни курсу дій Північної Кореї, її посилюють також військові варіанти". І все таки "Сполучені Штати готові вести перемовини з Пхеньяном", – говориться у статті.

Меттіс підкреслює: теперішній підхід адміністрації Трампа є логічною заміною тієї "невдалої політики попередніх адміністрацій", котра прискорила "північнокорейську загрозу". Іншими словами, представник Пентагону дає зрозуміти, що заяви президента США – все таки не найдурніші.

Читайте також: Тіллерсон і Меттіс пояснили мету США у Північній Кореї

А канал CNN, заглиблюючись в історію питання, зазначає, що, починаючи з 1989 року, коли КНДР позбулася протекції Радянського Союзу, тамтешній режим працює над створенням ядерної зброї. А президенти США, котрі змінилися за цей час (як республіканці, так і демократи) даремно намагаються цьому протистояти. Адже "санкції, перемовини та гра словами з Північною Кореєю у кінцевому підсумку не мають сенсу", – підкреслюється в редакційній статті CNN.

"Минулого тижня з'явилася новина, що Пхеньян успішно випустив ядерну боєголовку, яка може бути використана у його ракетах. У вівторок президент Трамп відповів суворим попередженням про те, що загрози Північної Кореї щодо ядерного нападу приведуть до відплати США, "якої світ іще не бачив" (…). І державний секретар Рекс Тіллерсон підтримав позицію президента, заявивши, що важливо скерувати до Північної Кореї послання на тій мові, яку здатен зрозуміти Кім Чен Ин", – зазначає CNN.

Незрозумілим лишається інше, додає видання. А саме те, що лідер сенатської більшості Чак Шумер та конгресмен Адам Шіфф почали гостро критикувати Трампа. І тільки сенатор Марк Рубіо "зробив більш розумне зауваження", зазначивши, що опоненти Трампа дарма розраховують на іншу поведінку Північної Кореї, якщо по відношенню до неї "використовувати більш приємні слова".

Слід зазначити, що саме демократи та їхній невдалий підхід призвели до того становища, в якому ми знаходимося зараз. За часів адміністрації Обами північнокорейці швидко просувалися в своїй ядерній програмі. Їхній режим провів щонайменше чотири ядерних випробування, побудував установку по збагаченню урану та працював над розробкою балістичних ракет, які можуть доставляти ядерну боєголовку,
– зазначається у статті.

Детальніше читайте у публікації: "Вогонь" Трампа проти "променів чучхе": світ на порозі великої бійні?