"Це ж не бокс і не боротьба, і навіть не аукціон, коли змагаються, хто заплатить більшу ціну. Від цієї схеми треба відійти. Вибір — за країною, за її владою, але ми підкреслюємо, що хочемо, аби цей вибір був вільний", — каже міністр.

Читайте також: ЄС перевірить, які документи підписав Янукович з Путіним

Окрім того, він переконаний, що Україні передовсім необхідні довготермінові стратегічні реформи, спрямовані на модернізацію країни, на підвищення її конкурентоспромжності.

"А домовленості у Москві спрямовані на вирішення короткотермінових проблем, які, звичайно ж, існують. Тому можна говорити лише про частковий успіх. Ми би бажали Україні кращого. Відчувається вибір на користь тісніших відносин з Росією, але це вибір Президента Януковича", — додав Лінкявічус.

Нагадаємо, за підсумками шостого засідання російсько-української міждержавної комісії в Москві вчора українська і російська сторони підписали ряд двосторонніх документів.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що підписані сьогодні документи дозволяють "Газпрому" поставляти газ в Україну за ціною $268,5 за тисячу кубометрів, тоді як зараз вона становить понад $400.

Крім того, Росія вирішила розмістити в українських цінних паперах частину резервів з Фонду національного добробуту обсягом 15 мільярдів доларів.