Про це заявив бізнесмен, член оргкомітету з будівництва меморіалу Павло Фукс в інтерв'ю виданню "ГОРДОН".

Створення Меморіального центру пам'яті жертв Голокосту "Бабин Яр" – важливий міжнародний соціальний проект не тільки для іміджу Києва, а й для всієї України рівня Яд ва-Шем в Єрусалимі і Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні,
– зазначив він.

"Зараз наше головне завдання – встигнути завершити роботи до круглої дати в 2021 році, коли виповниться 80 років з часу страшних подій в Бабиному Яру", – заявив Павло Фукс.

Як зазначається, до наглядової ради організації увійшли головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, музикант Святослав Вакарчук, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, мер Києва Віталій Кличко, боксер Володимир Кличко, екс-віце-канцлер Німеччини Йошка Фішер та інші відомі особистості та меценати.

За словами Павла Фукса, оргкомітет співпрацює з усіма єврейськими організаціями, зокрема підтримка виходить і від президента конгресу Вадима Рабиновича.

"В першу чергу це Всеукраїнський єврейський конгрес, в який входить понад 120 різних об'єднань і фондів. Потужна підтримка виходить від самого президента конгресу Вадима Рабиновича, він надає велику допомогу в переговорах і організаційному процесі", – зазначає член оргкомітету з будівництва меморіалу.

Павло Фукс пояснив причину, чому проект не реалізували раніше.

Багато років через різні перетягування ковдри проект меморіалу так і не зміщувався з місця. Однак сьогодні ми об'єднали максимум людей навколо цього проекту, і досить успішно. Всі вони – з різними поглядами, різних національностей, і нас об'єднує спільна мета – створити меморіал,
– констатує він.

За його словами, велику увагу цьому проектові приділяють мер Києва Віталій Кличко, Адміністрація Президента і міжнародне співтовариство. "Без серйозної підтримки реалізувати такий масштабний проект – неможливо", – розповідає Павло Фукс.

Фукс розповів про зроблені кроки щодо проекту.

"Один з чергових кроків на шляху до мети зроблений в кінці червня: в Європарламенті ми провели конференцію, присвячену проекту. На заході були присутні керівництво Європарламенту, євродепутати, посли України та США при Євросоюзі і представники української сторони. У вступній промові на відкритті конференції віце-президент Європарламенту Іоанн Пашку заявив, що подібні проекти – це фундамент для зростання демократичного суспільства", – констатував бізнесмен.