Про це йдеться в постанові Кабміну №394 від 7 червня. Головна мета змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції. Постанова набере чинності з 1 липня 2017 року.

В Кабміні прогнозують, що таке рішення спростить процедуру зміни цін в залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Читайте також: Журналісти порівняли ціни на продукти в Криму та Києві: захмарні підрахунки

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%, а також на граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

З 1 жовтня Кабмін скасував державне регулювання цін на продукти в тестовому режимі на три місяці. Протягом цього часу ціни, які регулювалися, зростали не більше, ніж зазвичай. Стрімкого зростання цін після скасування регулювання – не відбулося.

Довідка: Регулювання цін – не органічний елемент ринкової економіки. Його ідея полягала в тому, щоб в умовах нестабільної економіки "стримувати" подорожчання стратегічно важливих продовольчих товарів масового споживання. Тим самим влада забезпечувала доступ до необхідних продуктів для незахищених верств населення.