“Подалися шукати кращого життя, бо наша країна надто небезпечна та нестабільна. Ми хочемо добре заробляти і гарно жити. Приїхали саме до України - чули, що тут дуже лояльні закони щодо біженців”, - розповідає громадянин Бангладешу Фадік.

Саме через лояльне українське законодавство іммігрантів у містах стає дедалі більше. Пересічні українці від такої тенденції - не в захваті.

Як правило, мігранти оселяються у прикордонних українських містах і звертаються до суду по статус біженців. Інші одразу намагаються незаконно дістатися до сусідньої Словаччини чи Угорщини. Попавшись, потрапляють до пунктів тимчасового утримання нелегалів. Частину з них відправляють додому, інших бере під опіку міграційна служба - видає їм "картку біженця" та звільняє з-під варти.

“Громадяни Сомалі та Афганістану, незаконно перебуваючи на території України, використовуючи лояльність законодавства України з питань біженців та міграції, звертаються за набуттям статусу біженців в Україні, отримують документи, що підтверджують їх статус перебування на території України, таким чином легалізувавшись, надалі здійснюють повторні спроби порушення держкордону з України до країн ЄС”, - каже начальник відділу по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Едуард Дудкевич.

Як свідчить статистика, саме громадяни Сомалі, Афганістану та Бангладешу найчастіше намагаються потрапити до Європи. Особливо активізується сезонна міграція.

“Ми очікуємо, що цей період буде досить складний, бо залишилося півтора місяців теплої погоди і організатори незаконних переправ намагатимуться активізуватись, і ті групи, які знаходяться на території України, вони намагатимуться переправити до країн ЄС”, - сказав начальник відділу організації оперативно-розшукової діяльності ЗРУ Володимир Андрійчук.

Зменшити кількість нелегалів в Україні повинен Закон про врегулювання міграційних процесів і посилення відповідальності за незаконну міграцію, який набув чинності влітку цього року.