"Ленінська кузня" – столичне промислове підприємство із потужним потенціалом. За два роки завод збільшив свої активи у 5 разів. Продукцію цього заводу продають у десятки країн, а прибутковість заводу стрімко йде вгору. І за таких обставин, Київська влада звільнила бізнес від земельного податку.

Після розпаду Радянського союзу "Ленінську кузню" викупила група компаній "Укрпромінвест". З часом вони відходять до корпорації "Прайм Ессетс Кепітал".

Викуплена фондом Петра Порошенка, "кузня" стає одним із ключових підприємств холдингу. Найстаріше та найпотужніше у галузі машинобудівної та металообробної промисловості України. Серед основної діяльності "Лєнкузні" – суднобудування, ливарне виробництво, виробництво засобів для нафтопереробної промисловості, а також морозильне та котельне обладнання.

"Ленкузня" експортує свою продукцію до десятка країн. Але найцікавіше, що і досі більшість продукції йде на експорт до Російської Федерації.

Підприємство виробляє також і військові катери. А віднедавна ще й зброю. Та це далеко не все, що "кують" на верфі. суднобудування підприємство поєднує й з військовим автопромом.

У складні для країни часи "Ленінська кузня" не просто залишається на плаву. За час війни, який збігся із президентством власника, підприємство неабияк примножило свої статки.

З 2014 року "Ленінська кузня" за дивних обставин виграє тендери і на постачання бронеавтомобілів Збройним силам України. Хоча до цього автотехніку взагалі не виробляла.

Завдяки чому стало можливе економічне диво на підприємстві та чому завод позбавили земельних податків – дивіться у розслідуванні.

Читайте також: Чи справді "сірий кардинал" енергетики та близький друг Яценюка піде з політики