Позиція опозиції

Ще в понеділок ввечері опозиція - частково задоволена. У вівторок зранку - абсолютно незадоволена.

Мовляв, на перевибори не погодяться, бо перемогу опозиційних кандидатів у проблемних округах начебто доводить збережена документація.

Ми далі так само будем з вами збиратись до моменту оголошення остаточного рішення Центральної виборчої комісії, до того моменту поки ми не пройдем всі суди, до того моменту поки ми не захистимо кожен мандат, - голова ради ОО "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Але лідери опозиції кажуть, що влаштовувати революцію і організовувати багатотисячні акції протесту не планують. Вечірні мітинги збирають під ЦВК не більше 200 людей.

Типової ще революційної ситуації в Україні немає, але є вже відчуття, що в суспільстві це все бурлить. Я переконаний, що у випадку потреби люди прийдуть. Так що ми це відчуваємо, і ми розуміємо, що ми, як представники політичних партій, не є одні, - лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Рекомендація для ЦВК

Парламентська більшість ухвалює для ЦВК лише рекомендації - подібні до тих, що раніше депутатам надіслала сама комісія - оголосити перевибори у 5-ти округах.

Верховна Рада повинна терміново зібратися і прийняти відповідальне рішення на зразок того, яке було ухвалене у 2004 році, - спеціальний закон про проведення повторного голосування у ряді спірних округів, - заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Але терміново ухвалювати зміни до закону у Партії регіонів можливостей не бачать. Президент, перебуваючи на Кіпрі, заявив, що Рада працюватиме і без 5 депутатів.

Парламент буде сформований за мінусом 5 округів, тобто 445 депутатів можуть починати працювати, - Президент України Віктор Янукович.

Мітинг проти фальсифікацій на виборах під Центрвиборчкомом перетворився на постійну акцію протесту. Але назвати її масовою і дієвою не можна. Люди стоять, а ЦВК продовжує приймати протокли з більшості проблемних округів.

Але в опозиційному таборі і далі розмірковують над відмовою від мандатів і необхідністю дострокових виборів.

Хоча самі ж опозиціонери визнають, що складання депутатських повноважень може затягнутися на увесь наступний рік.

Схвалити ж відмову від мандатів більше 600 опозиціонерів має парламентська більшість, до формування якої вже приступила Партія регіонів.