ЄС офіційно не вимагав участі Тимошенко і Луценка у виборах. За словами представника Євросоюзу в Україні Пінту Тейшейри, щодо цього питання було лише декілька звернень від провідних політиків Європейського Союзу.

Однак, це лише окремі заяви, а не офіційні вимоги.

“Сьогодні з боку Європейського Союзу не було висунуто офіційної позиції стосовно цього питання, і тому я наразі не можу передбачити, яке рішення приймуть компетентні органи відповідних країн, коли для цього буде час. Однак це питання викликає велику стурбованість у Європейському Союзі і країнах ЄС”, — сказав глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.


Опозиція надії не втрачає
В партії "Батьківщина" прогнозують, Європа й надалі стежитиме за дотриманням в Україні демократичних стандартів.

«Я переконаний, що і Європа, і США, і інші цивілізовані країни будуть продовжувати жорсткий моніторинг подій, які відбуваються в Україні, і однозначно реагувати на всі провокації влади проти демократії, проти своїх політичних опонентів і, зокрема, щодо спроби зруйнувати виборчий процес в Україні».
— каже перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов


Аби була конкуренція
Ув'язнених лідерів опозиції навряд чи допустять до виборів, прогнозують експерти. Й додають, останнє слово буде за Президентом. Втім, соцопитування свідчать — народні обранці не проти здорової конкуренції.

«56% народних депутатів, які сьогодні є в Раді, висловлюються за те, щоб виконати резолюцію ПАРЄ в тому пункті, який стосується дозволити політичним в'язням прийняти участь в поточній виборчій кампанії».
— каже експерт Інституту ім. Горшеніна Володимир Застава

Європейський Союз пильно контролюватиме підготовку та проведення парламентських виборів, а також слідкуватиме за тим, як буде розвиватися ситуація після перегонів, повідомив Тейшейра. За його словами, вибори стануть тестом щодо відданості України європейським цінностям.