Найбільш прискіпливо вони вивчають агору - міську площу, де відбувалися народні збори.

“Агора - це майдан, який з усіх чотирьох сторін оточують портики. Вона слугувала місцем судових засідань. Також вона була ринковою прощею, де можна було придбати їжу, вбрання і усе необхідне. Словом, агора була серцем міста”, - розповідає археолог Акін Ершой.

Перші розкопки в Смирні розпочалися ще століття тому. Більш сучасні роботи стартували в 2007 році. Вченим вдалося з’ясувати, що місто було засновано понад 3 тисячі років тому.

Нова епоха в його історії розпочалася в часи Александра Македонського. Легендарний полководець повністю змінив архітектурне обличчя міста.

Ще одним славетним будівничим Смирни став римський імператор Марк Аврелій. Він фактично з нуля звів зруйновану землетрусом ринкову площу. Саме за Марка Аврелія в місті поширеною стала работоргівля.

“По усій агорі були розкидані намети, де тримали закутих рабів. Вельможі обирали найсильніших чоловіків і віддавали їх на вишкіл для гладіаторських боїв”, - каже археолог Акін Ершой.

Руїни Смирни - це також чудова нагода для студентів-археологів відточити здобуті навики. Вони крок за кроком знімають шари грецької, римської та оттоманської історії. А ще Смирна є популярним туристичним центром з розвинутою інфраструктурою та відомими курортами.