За словами Ігоря Андрушка, у слідчих ізоляторах, яких в Україні 32, зараз утримується трохи менше 40 тисяч осіб. Він додав, що кримінальні справи щодо майже 25 тисяч осіб уже передали в суди, які будуть визначати для них запобіжні заходи.

"Менша частина перебуває під слідством, якщо можна так сказати слідчозаарештовані", - зазначив представник Державної пенітенціарної служби.

Андрушко пояснив, що новий Кримінально-процесуальний кодекс передбачає введення альтернативних запобіжних заходів - грошової застави та домашнього арешту. Саме це дозволить розвантажити слідчі ізолятори.

Також він спрогнозував "зменшення потоку надходження осіб до слідчих ізоляторів" приблизно на 3 тисячі людей з початком наступного року.

"Сьогодні будуть тільки перші кроки для того, щоб виконувати ці всі нововведення по новому КПК. Не звільнення, а перші юридичні кроки – подання відповідні, документальні оформлення тощо", - додав Андрушко.

До слова, юристи радять українцям з 20 листопада носити з собою паспорт, адже після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу міліціонери можуть затримати на вулиці і для "з'ясування особи" посадити на 72 години.