Таку думку сайту "24" висловив директор Центру дослідження громадянського суспільства Віталій Кулик.

На його думку, в Берліні Росія хоче добитись прискорення процедури зняття персональних санкцій з певних чиновників РФ та вирішити проблему повернення своєї делегації в ПАРЄ.

Росію непокоїть мілітаризація регіону на Балтиці, і вона хоче деескалації цієї ситуації. Фінляндія активно озброюється і посилює обороноздатність на кордоні з РФ. Це все впливає на нервозність російського керівництва. Це великий кейс. Тому в Берліні Росія спробує вийти на новий переговорний майданчик,
– додав Кулик.

Чи це вдасться Москві – залежить від того, вважає експерт, наскільки українська делегація буде переконливою. За словами Кулика, у Києва достатньо контраргументів і є чим крити російські пропагандистські штампи.

"Німеччина і Франція нічого нового щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Росії не запропонують. Берлін і Париж використовуватимуть до Москви тактику умиротворення і примушення до переговорного процесу. Наголошуватимуть на переговорних майданчиках, продовженні перемовин, на необхідності виконання рамкової угоди про відведення військ", – говорить політолог.

Більш детально про переговори в нормандському форматі читайте в матеріалі: В гості до Меркель: чого чекати від зустрічі в Нормандському форматі?

Водночас, на думку Віталія Кулика, про посилення економічних санкцій щодо Росії мова йти не буде.

Хоча не виключене їх посилення в окремих секторах, особливо енергетичному і пов’язаних із військово-промисловим комплексом через ситуацію в Сирії і заяву США про припинення співпраці з Росією у врегулюванні сирійського конфлікту,
– наголосив Кулик.

Нагадаємо, з’явилася інформація про те, що Ангела Меркель запросила провести зустріч "нормандської четвірки" за вечерею в Берліні 19 жовтня. Посол Росії у Франції Олександр Орлов заявив, що така зустріч відбудеться. За повідомленням прес-служби адміністрації президента, Україна підтримує таку зустріч, але запрошення поки не отримувала.