Про це розповіла перший заступник голови Верховної Ради України та представниця "Блоку Петра Порошенка" Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

За її словами зустріч Петра Порошенка та Дональда Трампа тривала 30 хвилин, під час якої відбулася "повноцінна розмова, аби донести ключові меседжі, сформувати особисту уяву про співрозмовника, зав'язати особистий контакт, що так важливо в міжнародній політиці".

Читайте також: Посол оприлюднив деякі деталі зустрічі Порошенка та Трампа

"До відома адептам "зради": чимало важливих міжнародних зустрічей президента Трампа тривали саме півгодини, а то і менше, кажуть, короткі зустрічі – це його стиль", – підкреслила парламентарка.

Також вона наголошує, що зустрічах з віце-президентом Пенсом, Держсекретарем Тілерсоном , міністром оборони Меттісом (а саме ці люди сьогодні займаються українським питанням в новій адміністрації), зі спікером Конгресу Райаном, Порошенко нагадав американським партнерам, що Україна свого часу відмовилася від четвертого у світі ядерного арсеналу та очікує від міжнародних партнерів дотримання гарантій територіальної цілісності України та її безпеки .

Водночас нардеп зауважила, що зміна як Мінського, так і Нормандського форматів не обговорювалася, натомість на всіх зустрічах обговорювалася подальша координація зусиль в рамках Мінського процесу, Нормандського формату та більш активне залучення США до процесу встановлення миру на Донбасі, зокрема і на питанні звільнення заручників.

Читайте також: Зустріч Порошенка з Трампом: президенти, інтриги і прогрес

Крім того, Геращенко зазначила, що натяки та "плани" обміну Криму на Донбас також не обговорювалися.

"На всіх зустрічах лунала позиція американської сторони, що санкції проти РФ мають тривати до повного відновлення територіальної цілісності України, включно з поверненням Криму та Донбасу. Примітно, що саме в день візиту президента до США було розширено американські санкції проти Росії", – акцентує політик.

Перший заступник голови Верховної Ради пояснила й те, що візит Порошенка до США не було анонсовано заздалегідь, оскільки всі, хто був залученим до його підготовки, знали та працювали, щоб все пройшло добре.

"Подібні візити – і це очевидно – не готуються за день чи за тиждень. Але є певна внутрішня кухня і в Україні. У США є свої внутрішні історії та треки, пов'язані зі взаєминами зі ЗМІ, з РФ, яка точно була не в захваті від українсько-американської зустрічі. Тому питання не в анонсах. Завданням команди було готувати повноцінну зустріч та інформувати про деталі за фактом, – додає Геращенко.

Крім того, народна обраниця стверджує, що на зустрічі Порошенка та Трампа не обговорювався законопроект про реінтеграцію Донбасу, однак тема врегулювання конфлікту на Донбасі була однією з ключових, і в цьому контексті обговорювалося широке коло питань врегулювання конфлікту та повернення миру на Донбас.

Читайте також: Порошенко озвучив головний результат візиту до США

Щоправда, як каже, представниця БПП, під час заходу обговорювалося питання корупції в Україні.

Україна займає важливе місце в міжнародному порядку денному нової адміністрації, але так само правда, що є кілька пріоритетних для адміністрації тем, які мають першочергову увагу: це взаємини з РФ, сірійська криза, інші. Щоб бути цікавими – нам треба серйозно працювати з нашим стратегічним партнером, активізувати діалог з ключовими персонами адміністрації, Конгресом і Сенатом . Це очевидно, тому на всіх зустрічах лунали конкретні пропозиції , які мають вилитися в підписання угод,
– резюмувала Геращенко.