Про це йдеться у заяві компанії.

"Згідно з законодавством України ДТЕК не є монополістом. Всі свої активи ДТЕК придбав в повній відповідності з законом. Проведена оцінка ринкового положення компанії, яка підтверджує, що концентрація активів не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції в галузі", — наголошується в повідомленні.

У компанії підкреслили, що регулятор і профільне міністерство має право направити в Антимонопольний комітет України (АМКУ) прохання про початок розслідування факту зловживання гравцями ринку своїм становищем.

"Ми публічно звертаємося до Міністерства з проханням ініціювати подібне розслідування, щоб раз і назавжди поставити крапку в цій безпідставної дискусії. У випадку, якщо розслідування доведе що концентрація активів ДТЕК порушує вимоги закону, існує два можливих рішення у відповідності з загальноєвропейською практикою: державне регулювання нас як монополіста або продаж частини активів на відкритому конкурсі із залученням міжнародних радників. Ми готові до обох варіантів", — заявили в ДТЕК.

Як зазначили у компанії, найважливішим для майбутнього енергетики України є початок реформ, націлених на посилення конкуренції і прихід нових інвесторів.

"Проте сьогодні ми констатуємо серйозне порушення термінів реалізації програми реформ:

- Порядок експортних аукціонів - не прийнятий,

- Законопроекти, що регулюють питання заборгованості на ОРЕ та анбандлінг — не фіналізовано,

- Впровадження норм третього енергопакету в електроенергетиці, на відміну від газового сектора — не реалізовано,

- Нормативна база перехідного періоду реформ - не створена", — обурюються в ДТЕК.

Там пояснили, що протягом трьох років компанія робить усе можливе для просування реформ - "бере участь у робочих групах, комітетах Американської торгової палати (AmCham) та Європейської бізнес асоціації (EBA), міжнародних форумах YES, ВЕФ і Adam Smith. Істотний внесок компанії в лібералізацію ринку визнаний експертами".

"Ми вважаємо неприпустимим підміняти відсутність конкурентного ринку і провал реформ — безпідставними звинуваченнями в монополізмі великих гравців галузі. Руйнування великого бізнесу — не приведе до створення конкурентного середовища. Лібералізація ринку і реформування енергетики — єдиний шлях до формування здорової конкуренції. Це позиція, яку відстоював і буде відстоювати ДТЕК", — наголосили у компанії.