Сюжети - найрізноманітніші, від щасливих миттєвостей, приємних спогадів, до найстрашніших епізодів з людського життя - з насиллям, злістю і навіть загибеллю. Останніх на виставці найбільше, організатори наголошують - саме такою, без прикрас часто є реальність.

“Не можна сказати, що у виставці з’являється більше жорстких фотографій. Ні, їх кількість з року в рік приблизно однакова. Але дійсно таких страшних історій дуже багато. Але, на мою думку, саме такі знімки "торкаються" свідомостей, тривожать їх. Це дійсно сумно, але це і є наша реальність. Є прекрасні її моменти, а є трагедії”, - каже представник конкурсу "World Press Photo" Ерік де Кройф.

Щоправда, вітчизняні фотографи стверджують - такий вид мистецтва, попри його суспільну значимість, скоро "піде у небуття". Причини цього - суттєва комерціалізація і майже повна відсутність фотографа, як єдиного автора фотографії.

Під час підведення підсумків конкурсу у лютому 2011 року в Амстердамі журі переглянуло рекордну кількість фотографій - понад 100 тисяч, від майже шести тисяч фотографів зі 125-ти країн світу. На київській виставці представлені лише переможці - усього 177 робіт. Для відвідувачів експозиція відкрита до 22 березня.