В Грузію їдуть мандрівники з усього світу. Хоча ще 10 років тому тут лише починали відновлювати туризм. Далека дорога не лякає навіть японців та американців. Та особливо люблять Грузію українці.

Після столиці Тбілісі мандрівники зазвичай їдуть до старовинної Мцхети. Місто Мцхета — перша столиця Грузії. Їй понад 3 тисячі років. Саме з храму Джварі пішло християнство у Грузії. Мцхету називають другим Єрусалимом. Тут у тисячолітній святині Светицховелі зберігають хітон Христа.

Отець Давид править службу. Він розповідає, що ще за біблійних часів святиню привіз до Грузії місцевий єврей Еліоз. Одяг Сина Божого чоловік викупив у римських солдатів для своєї сестри-християнки. За легендою, жінка взяла до рук дарунок і померла від хвилювання.

У храмі також зберігаються уламки хреста, на якому розіп'яли Ісуса, а також є мощі святого Андрія Первозванного. Потім тут ховали грузинських царів. Згодом грузинською столицею стало інше місто.

У IV столітті нашої ери цар Вахтанг Горгасале переніс свою столицю до Тбілісі. У місті сучасна хай-тек архітектура поєднується з віковічними храмами. Душа — у фортеці Нарікала, звідки видно все місто.

Біля схилу гори є знамениті сірчані лазні царя Іраклія другого. Вони працюють і нині. Місцевий лазник Йосиф переконує: тутешня вода лікує суглоби, покращує шкіру та додає життя.

Читайте також: Українські "Мальдіви" ваблять туристів безлюдними островами

Грузія приймає туристів цілий рік. Та найактивніший сезон триває з травня по серпень. Українцям, які хочуть побачити країну, віза не потрібна.