Посттравматичний синдром починається після приїзду додому. 25-ти річний Олексій Карачинський — військовий психолог. Кілька разів їздив у зону АТО, допомагав бійцям.

Найстрашніше з військовими починається після повернення на мирну територію. Покинувши Донбас, Олексій зрозумів — з ним теж щось не те. Оговтався лише завдяки колегам. А його друг-режисер за розповідями навіть створив моноспектакль.

Молодий український режисер Андрій Май за розповідями Олексія поставив документальний моноспектакль. Хвилюється, бо на репетиції присутня особлива публіка — бійці АТО. 20-ти річний актор Ельвін Рзаєв роздав "пам’ятку бійця" глядачам, де написано, як зняти стрес. Вояки одразу її забракували.

Читайте також: У Вінниці зустріли навколішки тіла трьох "кіборгів"

Довелося режисеру і військовому психологу давати настанови під час вистави. А от другу частину спектаклю — спогади Олексія Карачинського — бійці слухали мовчки. Так усе й було, каже боєць Дмитро. Зізнається, що важко звикнути до мирного життя. Дратують люди, які наче й не розуміють, що в країні війна.

Режисер розповідає, що 23-го березня прем'єра спектаклю відбулася у Москві. Підпільно. Публіка прийняла "на ура". Скоро спектакль покажуть у Києві. Як його сприйме тутешня публіка, режисер наразі не знає. Та переконаний — реакція від московської відрізнятиметься.

Зазначимо, в Україні посттравматичний розлад охрестили "донецьким синдромом". Якщо психологи серйозно не займуться демобілізованими — на країну очікує епідемія самогубств.