У зв'язку з цією важливою датою у країні став популярний так званий "червоний туризм". Люди відвідують пам’ятні місця, які пов’язані із становленням компартії Китаю. Зокрема, провінцію Хунань, де народився засновник компартії Мао Цзедун і Шанхай. Саме у Шанхаї у 1921 році Мао Цзедун з ще 15 делегатами провів перший конгрес компартії. Звідти і почалася багатолітня історія політсили.

"Перед тим як було засновано партію, усі потуги різних класів, чи то простого народу, дрібної або великої буржуазії, налагодити суспільне життя були марними. Не допомогли ані реформи, ані революції. Отже, заснування компартії - це був вибір, зроблений самою історією і людьми", - каже екскурсовод Кві Ємінг.

Нині Комуністична партія Китаю найбільша політсила у світі. У її рядах - 80 мільйонів членів. А це майже стільки, як населення Німеччини. До 90-літьного ювілею в Китаї було розгорнуто кампанію на підтримку Компартії. Півмільйона осіб взяли участь у конкурсах на знання історії партії. Крім того було знято спеціальний пропагандистський фільм.

"Сьогодні компартія працює, аби зробити суспільство гармонійним. Нашим завданням є допомога людям вирішувати їхні проблеми. В наших лавах працюють лише професіонали", - каже волонтер.

Сьогодні існуючий у Китаї лад навряд чи можна визнати як комунізм у чистому вигляді. Після десятиліть гонінь і репресій, які коштували життя мільйонам китайців, Компартія визнала приватну власність. Та попри негласний компроміс з капіталізмом, Компартія продовжує утримувати авторитарний контроль над населенням Піднебесної.