Про це у середу, 10 лютого, розповіли у Міністерстві фінансів України за підсумками засідання міжвідомчої робочої групи щодо управління фіскальними ризиками, яке відбулось напередодні у вівторок.

Як зазначили у прес-службі Мінфіну, на сьогодні в Україні існує понад 3 340 підприємств державної власності, з яких 45% не працюють.

"Інші 55% держпідприємств, що здійснюють активну економічну діяльність, зазнали збитків в обсязі 115 мільярдів гривень, що становили у 2014 році 7,2% від ВВП країни. В той час, як ці підприємства володіють активами сумарною вартістю 870 мільярдів гривень, або 22% від ВВП, загальний обсяг дивідендів, сплачений ними до бюджету за результатами 2014 року, становить лише 0,7% від загального обсягу доходів держбюджету", — зазначили у міністерстві.

Як додали у Яресько, низька ефективність державних підприємств створює значні фіскальні ризики для бюджету країни, зокрема через зниження надходжень до бюджету, потенційні загрози, що несуть в собі гарантовані державою боргові зобов'язання держпідприємств та хронічне недофінансування держпідприємств.

А крім питання ефективності та впливу на бюджет, саме з управлінням державними підприємствами пов’язана левова частка звинувачень у корупції та політичного тиску,
— наголосили у міністерстві фінансів.

Для того, аби мінімізувати ризики, а також для збільшення прозорості та попередження корупції, уряд наполягає на якнайскорішій приватизації більшості державних підприємств та зменшенні кількості тих держпідприємств, що залишилися.

Нагадаємо, у Фонді держмайна очікують, що Верховна Рада ще у лютому проголосує за закон, який розблокує приватизації державних активів. В такому випадку велика приватизація може розпочатись вже у квітні.