Внутрішні грошові перекази склали 21,5 млрд грн і $12 млн.

На думку експертів, перекази збільшилися за рахунок біженців які через військові конфлікти у своїх державах переїхали жити в Україну.

Крім того, зростання пов'язують з поступовим поліпшенням ситуації на європейському ринку праці.

"Через фінансову кризу в Європі доходи трудових мігрантів в 2011 році і початку 2012 року просіли. Але в другій половині року вони знову почали зростати, і це стало відбиватися на грошових переказах. Відбувається також легалізація неформальних потоків. Раніше багато грошей передавалося просто через водіїв або пересилати поштою", – пояснює голова представництва системи переказів IntelExpress в Україні Олександр Голубєв.

Фахівці вважають, що у наступному році приплив коштів в Україну не скоротиться. Вони вважають, що мігранти не повернуться на батьківщину, навіть, якщо втратять роботу.

"Якщо буде відбуватися лібералізація ринку переказів, збільшаться ліміти і суми, то обсяги перерахувань продовжать рости. Ситуація в Європі не дуже хороша, тому перекази в Україну навряд чи будуть серйозно збільшуватися",– вважає директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.

До слова, частка іноземних банків в активах вітчизняної фінансової системи через рік-два знизиться до 10%, повернувшись таким чином до рівня 2003 року, - прогнозує глава правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук.