Про роботу на політичну силу

– В сучасних умовах треба говорити чи ти працюєш на свою країну, чи на чужу. І це саме головне. В мене хвороби вибору не було. Я завжди визначався з тим, що я працюю на Україну.

Але ми маємо визнати, що не всі мої колеги розділяють цей вибір. І багато з них можуть говорити ніби розумні і правильні речі, які можуть зробити багато лиха для нашої країни шляхом дестабілізації та поширення брехні.

Реформа правосуддя

– Зміна до Конституції – це живий процес. В США Конституція не змінюється 200 років, і вносяться лише поправки, які стосуються важливих речей.

Не можу сказати, погано це чи добре. Добре, якщо це працює на державний національний інтерес. В даному випадку, враховуючи корумпованість суддівського корпусу, даний крок до зменшення їх імунітету – це крок позитивний.

Раніше з ними взагалі нічого не можна було зробити

Вчорашнє звільнення суддів

– Корумпованість і суддівська мантія йдуть рука об руку в більшості випадків. Це не означає, що всі судді корупціонери і лихварі, але багато з них порушують норми закону. І ми бачимо по способу життя, яке ведуть ці судді. І як швидко вони зникають закордон, бо існує норма залізного імунітету, яка не дає можливість їх швидко затримати. І це дає можливість їм втекти.

Голосування депутатів. Кнопкодавство

У нас за це немає покарання. Факти ні до чого не призводять. Їх як мінімум мають позбавляти мандата і опротестовувати результати голосування як незаконне, і скасовувати загальні підсумки.

Щодо кнопкодавства під час звільнення суддів: з точки зору моралі можна пояснити, з точки зору закону – ні.

Зміни до закону про запобігання корупції

– Наші антикорупціонери явно перегнули палицю. Дональд Трамп взагалі відмовився публікувати свою декларацію і він хизується тим, що не платить усі подати на території США.

У нас викривлене уявлення про боротьбу з корупцією. У нас є міф, який нав’язується людьми, які самі себе назвали антикорупціонери, але які не мають довгого "бекграунду". Створити громадську організацію, в якій використати слово "антикорупція" – не означає, що ви стаєте спеціалістами.

Читайте також: Розслідування: на кого працюють кишенькові активісти

– Враховуючи загальну ситуацію з криміналізації суспільства, те, що робить закон Савченко, є небезпека для держслужбовців чи депутатів, які декларують своє майно. Це означає, що сьогодні «наводчики» не потрібні. Ти знаєш все, що зберігається в людині в хаті.

Вибори президента США

– Президентство Барака Обами має найгірші результати для України. Тому що це Президент, який довго не наважувався надати Україні реальну допомогу летальною зброєю.

– В нього, як Президента США, є зобов’язання дбати про загальноамериканський інтерес. Війна в Україні – це прямо порушена національна безпека США. Не говорячи вже про те, що США були і залишаються гарантом за Будапештським меморандумом. Американська еліта відчуває відповідальність за те, що США не виконали своїх зобов’язань. У них це почуття провини існує.

– Немає сьогодні проукраїнського чи антиукраїнського кандидата. І Дональд Трамп, і Гілларі Клінтон мають рівні шанси посісти крісло президента США.

Симпатії Трампа до Путіна – це умовно. Треба розрізняти передвиборчі обіцянки і те, що буде відбуватися. Якщо Трамп стане президентом, ніхто не дасть йому можливості реально щось робити на користь Росії, адже тренд в американському істеблішменті зараз зовсім інший.

– Якщо оберуть Гілларі Клінтон, то збережуться санкції проти Росії, вони будуть посиленні, але, скоріш за все, рішення про наданні Україні летальної зброї не буде. Але Гілларі Клінтон буде душити економічними санкціями Росію.

– Якщо буде Дональд Трамп, він би надав Україні летальну зброю. Але він трохи імпульсивний, в чому є небезпека цього президента. Він непередбачуваний. І як на це буде реагувати Путін – ніхто не знає.

Результати розслідування MH17

– В американців є вислів "rogue nation" – "країна-вигнанець", якою для них є північна Корея, а донедавна і Куба. У New Youk Times вийшла із стаття, яка називається "Vladimir Putin’s Outlaw State" (Беззакона держава Володимира Путіна), де вони пишуть про те, що не можна жодного бізнесу з Путіним. Ця стаття відбиває позиції американського істеблішменту. Я думаю, що буде змінюватися американська політика, і вона при Трампі чи Клінтон, вона буде на користь Україні.

Про анексію Криму і ситуація на півострові

Росія має сьогодні чіткий план перетворення Криму на військову базу, винищення сільського господарства і проводить компанію з витіснення нелояльного населення. Це означає, що Росії зараз не потрібно там понад 2,5 мільйона населення. Вони витісняють їх або в Росію, пропонуючи премії за переїзд на Далекий Схід. Чи витіснення в Україну, для того, щоб нелояльні дисиденти їхали на материкову Україну.

– Це тупиковий шлях розвитку, бо в них дуже швидко загостряться проблеми, які Росія не може вирішити. Це питання водопостачання. Максимум вони протримаються ще два роки.

Читайте також: У Криму критична ситуація: пересохло верхів'я водосховища

– Сьогодні наростає невдоволення серед нейтральних людей, які ні за Путіна, ін. за Україну. Проросійських громадян не так багато – 25 відсотків.

– В Меджлісу є проблема, бо серед них є ті, хто перейшли на сторону окупанта і працюють з окупаційною владою. Кримський татарин Руслан Бальбек взагалі став депутатом Держдуми, інші пішли на роботу в органи державної влади. А що їм залишається робити?

Ця ситуація має тільки один вихід – повна деокупація, і тільки тоді політика витіснення корінного народу Криму може бути припинена. Тільки Україна може захистити і надати усі права кримським татарам. Деокупація Криму – це буде дуже довгий процес. Це не тільки вимірюється тим, скільки проживе Путін, але й тим, що буде при його заступникам.

– Я не бажана особа в Криму.

– Я вважаю, що до моменту повного звільнення українських територій, українські громадяни не можуть мати взагалі жодного стосунку чи бізнесу з Російською Федерацією.

Про прихід у владу

Наразі я не розглядаю себе частиною влади. Є ілюзія, що журналісти чи політтехнологи є частиною влади. Це не так. Вони не політики, хоч і впливають досить суттєво.

– Якщо в мене з’явиться таке бажання, то я переконаний, що я буду у владі. До сьогодні в мене такого бажання не з’являлося.

– Зараз я не бачу політичну силу, до якої я б міг доєднатися. Я розділяю консервативні цінності, і якби в Україні створювалась партія, яка б сповідувала класичну ідеологію консерватизму, як Республіканська партія США, я думаю що в таку політичну силу міг би вступити.