Тепер документ відправлять на схвалення у верхню палату парламенту. Розширення прав одностатевих пар не підтримала канцлер країни Ангела Меркель, однак вона попросила депутатів голосувати "за покликом совісті" і не спиратися на загальнопартійну позицію Християнсько-демократичного союзу та його союзників з Християнсько-соціального союзу. В результаті 393 голосами "за" парламент законопроект прийняв.

Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 каналу.

Однак соратники Ангели Меркель збираються оскаржувати ухвалений закон в конституційному суді. "Глава фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Фолькер Каудер висловив упевненість, що позов з оскарженням ухваленого закону щодо "шлюбу для всіх" буде поданий до конституційного суду", – передає Deutsche Welle.

Видання додає: міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр, який також є депутатом парламенту від ХДС, сказав газеті Bild, що допускає успіх такого позову. "Я голосував проти закону, адже, як юрист, я вважаю, що для нього необхідна зміна конституції ФРН", – зазначив де Мезьєр. На його думку, шлюб – це союз між чоловіком і жінкою.

Подати позов до конституційного суду збирається і правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини", заявив Bild кандидат від цієї політичної сили на виборах до Бундестагу Александер Ґауланд. Традиціоналісти вказують на той факт, що понад десять років тому конституційний суд уже дав чітке визначення шлюбу як союзу між чоловіком і жінкою.

І якщо зараз суд наполягатиме на саме такому баченні шлюбу, прихильникам узаконення одностатевих союзів слід готуватися до зміни Конституції. А для цього їм потрібно буде набрати дві третини голосів у Бундестазі та Бундесраті (нижній та верхній палаті німецького парламенту). Адже 393 голосів тих, хто підтримав одностатеві шлюби, становлять менше 2/3 від повного складу нижньої палати німецького парламенту в 630 місць, нагадує Deutsche Welle.

Читайте також: Впливовий священнослужитель Ватикану влаштував гомосексуальну оргію