Золото забезпечує велику частину доходів - країна посідає п’яте місце у світі за видобутком жовтого металу. Разом з тим, більшість золота видобувається нелегально.

"Проблема полягає не лише у діяльності золотошукачів. Держава дозволила активно добувати золото, але не встановила чітких правил", - каже мер Гуепуте Гельман Вілегас.

Аби зібрати шматки золота, більшість яких завбільшки з піщину, використовують ртуть - найбільш економний метод. Згодом вона потрапляє у повітря та воду, отруюючи усе навколо. За даними досліджень, щороку у навколишнє середовище потрапляє близько 35 тонн ртуті. Незважаючи на заборону та постійні поліцейські рейди, золотошукачі не припиняють роботи.

"Бідні жителі гірських хребтів у Мадре де Діос, видобувають близько 20 грамів золота на місяць. Грам золота коштує 50 доларів. Для них це за щастя, адже більшість заробляє 3 долари на день", - каже міністр з навколишнього середовища Перу Антоніо Брек.

Перуанське законодавство вимагає, аби кожен продавець надавав сертифікат щодо легального видобутку золота. Проте, на практиці закон діє рідко. Тому майже неможливо визначити, чи виріб куплений у Нью-Йорку, або ж Парижі видобувався без використання ртуті.