Як сказав старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Юрій Привалов: "розтрата державних коштів для нас рівнозначна самовбивству".

Вчені останніми роками досліджували, як суспільство сприймає ті чи інші реформи влади та геополітичну орієнтацію. Замовниками досліджень були Світовий банк, ООН, Європейська комісія. Соціологи сподіваються, що масові допити - це не тиск, а недоліки в роботі СБУ. До слова, речник відомства Марина Остапенко пояснювала радикальність слідчого його молодістю.

"Я сподіваюся, що та заява Президента, в якій він сказав, що це свідчить, виклик вченої ради до СБУ свідчить про непрофесіоналізм працівників СБУ, я надіюсь, що це саме так і є, а якби не було такої заяви, то я сприйняв би саме так, що це вже якісь кроки з боку влади", - каже заступник директора Інституту соціології НАНУ Микола Шульга.

"При всьому, що вже сказав президент, що є неправильне, цей слідчий далі допитує, цей слідчий далі працює. Чому тоді не несе відповідальність начальник слідчого відділу або вищестоящий керівник з приводу цього слідчого", - каже правозахисник Богдан Хмельницький.

Нагадаємо, 14 березня до директора Інституту соціології надійшов лист від СБУ, в якому викликали в обов'язковому порядку на допит усю Вчену раду Інституту соціології у справі розкрадання державних коштів. Згодом Президент і прес-служба СБУ назвали такі дії слідчих непрофесійними.