Про це повіомляє УНН з посиланням на прес-центр СБУ.

Так, СБ України повернула державі протиправно привласнені російськими підприємцями акції та майно стратегічно важливих об’єктів на суму майже 2,4 мільярда гривень. Крім того, попереджено спробу російських компаній вивезти обладнання двох стратегічних підприємств та заволодіти документацією оборонного характеру з обмеженим доступом.

Як повідомлялось раніше, підрозділ економічної контрозвідки запобіг спробі менеджменту російської промислової групи знищити виробничий комплекс ПАТ "Харківський тракторний завод". Так, призначений у березні 2016 року новий генеральний директор підприємства, за вказівкою російських власників "ХТЗ", провів підготовку до демонтажу для подальшого вивезення до Росії обладнання ливарних цехів. До переправлення за кордон була підготовлена й технічна та конструкторська документація на продукцію заводу.

Наразі Головне управління економічної контрозвідки протидіє керівництву "ХТЗ", яке намагається вивести гроші до Росії через затверджений план санації. Так, згідно з мировою угодою та планом санації, 340 млн грн має отримати компанія "НН Капітал", яка безпосередньо пов’язана з Державним комітетом РФ з управління державним майном.

СБУ також протидіє намаганням російських компаній посилити енергетичну залежність нашої держави. Завдяки втручанню економічної контрозвідки, в атомній енергетиці було заблоковано укладання невигідних державі угод майже на сто мільйонів гривень із бізнесом РФ. Державні підприємства відмовилися від постачання з Росії електротехнічного обладнання та кабельно-провідникової продукції на загальну суму майже 25 мільйонів гривень. У травні цього року співробітники спецслужби блокували укладання договору на шістдесят три мільйони гривень з російською компанією, яка виконує оборонні замовлення країни-агресора.

Економічна контррозвідка СБ України викрила протиправний механізм штучного формування боргів держави через неконтрольоване Україною постачання російського газу на тимчасово окуповані території Донбасу. Слідчі СБУ відкрили та розслідують низку кримінальних проваджень, документуючи цю злочинну схему.

Українська спецслужба активно протидіє намаганням Росії збільшити, (всупереч існуючим санкціям), присутність у різних сферах української економіки, зокрема в банківському секторі.

Так, за матеріалами Служби, анульовано ліцензії на провадження страхової діяльності чотирьом компаніям, що контролюються російським капіталом.

За протиправні перевезення військових вантажів до тимчасово окупованих Криму та окремих районів Донбасу через Раду Нацбезпеки та оборони України введено заборону на вантажні залізничні перевезення одному з провідних російських експедиторів. Закрито українське небо для тридцяти російських авіакомпаній, які порушили правила польотів у повітряному просторі Криму. Обмежено також усі транзитні польоти російських цивільних літаків у повітряному просторі України.

За матеріалами СБУ, Кабінет Міністрів вживає дієві заходи з припинення постачання російськими комерційними структурами промислової продукції на користь вітчизняних конкурентоздатних аналогів. Застосовано спецсанкції у сфері зовнішньоекономічної діяльності до двадцяти двох суб’єктів господарювання РФ, які намагалися збувати на українському ринку неякісну харчову продукцію. Через Держветфітослужбу України винесено застереження і тимчасово призупинено імпорт харчової продукції десяти російських компаній.