До звіринцю звернувся за допомогою чоловік і йому допомогли знайти приватного власника удава.

“Йому сказали, що в зоопарку тварин не продають. Але шукати треба десь по приватних колекціях. У принципі, ми можемо повзнавати. Ну десь до вечора ми знайшли йому цього удава. Я знайшов людину, яка згодиться продати його. На середу ми з ним домовилися, здзвонилися, зустрілися. Я віддав йому удава”, - розповідає герпітолог Київського зоопарку Денис Денисенко.

Тим часом, кількість рептилій в зоопарку за останні роки стала майже вдвічі меншою. Екологи твердять, що у зоопарку торгують незареєстрованими тваринами, яких утримують у звіринці. Іноді фіксують просто зникнення.

“Мені неодноразово, разом з міліцією, вдавалося на нашому Куренівському ринку затримувати людей, які торгували зміями, жабами і рибками. І коли ми їх притискали за відсутність документів, приїжджали працівники зоопарку, причому родичі, близькі родичі - і говорили, що це тварини наші. Ми, мовляв, їх розводимо в зоопарку”, - каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

За даними керівництва зоопарку, загалом тут залишилося 2,5 тисячі тварин. З початку року до кінця жовтня померло 114 мешканців звіринцю.