“Була така традиція - як тільки священик освятив, хто швидше додому приїде, і це було таке змагання, приїхати додому і перше, що має зробити людина, це з’їсти крашанку”, - розповідає Президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук.

Кожна писанка символізує окрему область, тож візерунки не повторюються. На велетенську писанку обов’язково наносили ескіз, адже розписувати її важче, аніж звичайне яєчко.

“Воно велике, маленьке яєчко воно і є маленьке, його можна взяти в руку і щось малювати, а велике яйце - на ньому важко малювати і щось створити”, - каже майстриня Оксана.

Протягом трьох днів метрові писанки прикрашатимуть Український дім. Та прощатись з великодніми символами організатори не збираються. Писанки презентують на святкуванні 20-ї річниці незалежності України. Після чого вони поїдуть містами Євро 2012.

“Ми плануємо виставити ці писанки на виставці, приуроченій до фінального чемпіонату Європи Євро-2012. Очікується дуже багато іноземних гостей, і ми вважаємо, що ця експозиція достойно представить писанкарство України і покаже різноманіття культури України”, - переконана директор Українського дому Оксана Гриценко.

Розписом писанок відкрили Великодній ярмарок. Тут демонстрували пасхальні традиції кожної області.