Сам автор каже, саме у цих роботах - переломні періоди у творчості, те, що потому і склало сутність Марчука, як художника.

“Перші його роботи, 60-х років, як він тільки закінчив університет і почав малювати цю серію "Голос моєї душі", він сам каже, що це, як стовбур усіх його гілочок і стилів, різновидів “Марчуків”, які в нього є”, - каже галерист Юлія Волошина.

“Від чого пішов Марчук сьогодні. Це звідки "ноги ростуть". Я взяв 60-70 роки. Ну, тоді ще мене не чіпали, я ще не був під пресом. Тоді я таку свою пісню співав. І тому я сказав, я хочу зробити тільки ранній період, щоб люди бачили, тому що це мало хто бачив”, - сказав художник Іван Марчук.

Серед гостей - мистецька еліта: політики, художники, літератори, музиканти. Підкреслюють, не дарма саме Марчук у 2007 році був включений до сотні найвизначніших геніїв сучасності і став єдиним українським митцем, якого Міжнародна академія сучасних мистецтв у Римі прийняла до лав так званої "Золотої Гільдії". Кажуть, геній художника - в кожній картині.

“З однієї сторони, ніби загадковість та незрозумілість, а разом з тим - правдива українськість, характер. Коли дивишся на роботах, де він себе зображує - це справді український художник”, - зауважив міністр культури України Михайло Кулиняк.

Усього у виставці "Ранній період. Прощання з соцреалізмом " - п’ять десятків робіт. Виставка відкрита для відвідувачів до 19 лютого.