Колишній глава МЗС Великобританії Девід Оуен запропонував європейським країнам, що не входять у валютний союз, створити свою власну "Не-Єврогрупу" (НЄГ), яка б стала ключовим органом ЄС.

У статті "Настав час для радикального проекту для нової Європи", опублікованій в The Financial Times, Оуен розписує плюси такого союзу. По-перше, потенційну НЄГ сформували б десять країн - членів ЄС з відносно стабільною економікою, в порівнянні з країнами з єдиною валютою. Так, в Англії, Швеції та Данії довгострокові процентні ставки нижчі, ніж у більшості країн зони євро; у Швеції прибутковість по десятирічним держоблігаціям менша, ніж за німецькими бондами. Більше того, короткострокові процентні ставки Національного банку Чехії нижчі, ніж у ЄЦБ, а по зростанню економіки в регіоні лідирує Польща.

По-друге, було б зроблено крок до зміцнення співробітництва центробанків та урядів країн. Крім того, проект дозволив би забезпечити механізм виходу із зони євро шляхом простого переходу тій же Греції в інший союз без "втрати обличчя". "Створення НЄГ дозволить встановити права та обов'язки для не членів зони євро, а також викорінити давно пануючу позицію в Європі, що громадяни країн, які не входять в зону євро, всього лише другосортні громадяни ЄС", - упевнений Оуен.

Поки ж зневажливе ставлення до не членів валютного клубу обертається тим, що голова Євроради Херман Ван Ромпей вважає необхідним проводити двічі на рік саміти у справах зони євро, а решта країн фактично залишається за бортом європолітики.

Експерти, однак, сумніваються в появі альтернативи зоні євро.