Як повідомляється на сайті Міносвіти, з початку російської агресії на території України, з Донецької, Луганської областей і Криму було переміщено майже два десятки вищих навчальних закладів, які нині успішно працюють на підконтрольній Україні території. Торік до них під час вступної кампанії звернулися близько 3350 осіб.

Однак не всі навчальні заклади погодилися переїхати на підконтрольну Україні територію.

Унаслідок анексії Криму та збройної агресії РФ на сході України з 2014 року частина вищих навчальних закладів опинилася в населених пунктах, на території яких органи державної влади, зокрема Міністерство освіти і науки України, тимчасово не здійснюють свої повноваження. Раніше Акредитаційна комісія України вже рекомендувала МОН анулювати ліцензії на здійснення освітньої діяльності тих вишів, які не були переміщені на підконтрольну територію. 1 лютого 2017 року було затверджено перелік ВНЗ, які позбавлені ліцензій, тобто є нелегітимними та не мають права провадження освітньої діяльності,
– йдеться в повідомленні МОН.

Загалом мова йде про 71 навчальний заклад. Ці коледжі, технікуми, університети та інститути є нелегітимними і не мають права надавати освітні послуги.

З їх повним переліком можна ознайомитися за цим посиланням.

Читайте також: Як діти-переселенці починають нове життя на мирній території

Для тих студентів, які здобували освіту в цих навчальних закладах у Криму після 20 лютого 2014 р., однак хочуть, щоб їхня кваліфікація, результати та період навчання визнавалися в Україні, розроблено відповідний Порядок атестації. Переглянути його можна тут.

Студентам ВНЗ з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, які були зараховані на навчання та внесені до ЄДЕБО, надається право навчання у вишах України.

Читайте також: В Україні стартувала реєстрація на ЗНО