Про це 13 січня в коментарі "Тиждень.ua" повідомила радник голови правління ПАТ "Київводоканал" Вікторія Яковлєва.

На підприємстві наголошують, що оплати за водопостачання в Бортничах за період очищення системи не стягуватимуть та закликають жителів спускати воду, яка залишається в системі.

За словами Яковлєвої, зараження води могло відбутися внаслідок потрапляння до системи водопостачання фекалій з вигрібних ям приватних господарств, яких у зазначеному районі нараховують близько двох тисяч.

Крім того, Яковлєва наголосила, що система водопостачання у Бортничах є автономною, і жодного очищення, на відміну від решти території Києва, вода з трьох артезіанських свердловин системи не проходить.

Читайте також: У Києві знищують парк і продають за 800 тисяч доларів, — ЗМІ

Фахівці встановили, що проблемною є свердловина №50, тож наразі необхідне її ретельне дослідження, щоб визначити конкретне джерело інфекції.

Разом з тим в Київводоканалі повідомили, що на території Бортничів вже збудований водоочисний вузол, однак для запуску його в експлуатацію бракує восьми мільйонів гривень. Яковлєва додала, що 12 січня мер Києва Віталій Кличкодоручив якнайшвидше запустити згадану систему. Процес вводу в експлуатацію займатиме близько трьох місяців.

Щодо постачання водою мешканців Бортничів, представниця Київводоканалу повідомила, що наразі працюють три водовози. Разом з тим з водопостачанням є певні проблеми.

Це пов’язано з тим, що машин, які можуть перевозити саме питну воду, а не ту, яка призначена для технічних потреб, в Києві майже немає,
- зазначила вона.

Також на підприємстві не надають інформації щодо кількості питної води, підвезеної мешканцям Бортничів за останній час.

Разом з тим в ПАТ "Київводоканал" наголошують, що водопостачання в Бортничах не перекрили, однак користуватися водою з кранів чи колонок вкрай небезпечно.

Щодо часу, необхідного для повного відновлення водопостачання, в ПАТ не повідомляють.

“Рішення по запуску двох незаражених свердловин прийматимемо завтра (14 січня)”, - повідомили на підприємстві, додавши, що інформацію щодо свердловини №50 нададуть після повного її знезараження та висновків фахівців.

Нагадаємо, станом на понеділок, 12 січня, зафіксовано 64 випадки захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів столичного мікрорайону Бортничі, з них — 55 дітей. Розпочато заходи із дезінфекції водогону, який забезпечує постачання води населенню мікрорайону Бортничі.