Про військово-медичну доктрину

Сисоєнко: цього тижня ми провели парламентські слухання на тему військово-медичної доктрини і обговорили основні рішення, які маємо прийняти в цій сфері. Для цього нам потрібен досвід інших країн, особливо Ізраїлю.

Бєлоцерковські: зараз ми намагаємось ділитись з Україною досвідом, який вже самі маємо. Його можна поділити на дві частини – медичний та психологічний.

Які зміни можуть бути у новій доктрині

Сисоєнко: зараз велика проблема – нестача фахівців. Особливо в питаннях реабілітації. Тому перше, що треба зробити – забезпечити кадрами. Коли вирішемо цю проблему – якість допомоги збільшиться. Перший крок вже зроблено – Кабмін прийняв доповнення переліку фахівців з фізичної реабілітації. Це дуже важливо, в Європі ця спеціальність існує вже 30 років, в Україні її не було.

Бєлоцерковські: в нас є ціла мережа закладів, де готують фахівців у цих сферах. В Ізраїлі реабілітація проводиться спільно в декількох областях. Коли людина потрапляє в реабілітаційний центр, не важливо чи це солдат, чи цивільна людина, спочатку він потрапляє в лікарню, де йому проводять операцію, а потім в реабілітаційний центр, де реабілітація ділиться на 3 частини. По-перше він продовжує отримувати медичну допомогу, потім психологічну, і соціальну реабілітацію. Це комплексний підхід до питання реабілітації, щоб людина повернулась у соціум повноцінною.

Чи запровадять комплексну реабілітацію в Україні на законодавчому рівні

Сисоєнко: цим питанням вже займаються 2 профільні комітети ВР. Мною було ініційовано та створено робочу групу при комітеті охорони здоров'я, разом з комітетом ветеранів війни і учасників АТО. Саме ця робоча група сьогодні займається створенням законопроекту про реабілітацію, для того щоб саме в цьому законі було вірно побудований кожний крок, який ми сьогодні повинні створити на кожній стадії реабілітації.

Чим Ізраїль на практиці може допомогти Україні

Бєлоцерковські: ми проводимо курси для психологічних експертів. Будемо вести інтенсивне співробітництво у створенні центрів реабілітації в Україні. Вже підготували проект центру, який базується на ізраїльських центрах. Цей проект на розгляді уряду та ВР. Ми також перевели з законодавства Ізраїлю все, що стосується прав інвалідів і ветеранів, щоб була модель, яка була б цікава для законодавчих органів України. Є ще цілий ряд проектів, які ми будемо впроваджувати. Також наші спеціалісти будуть приїжджати в Україну, а українські в Ізраїль, щоб вчитись.