Затримання російський спецназівців

– Це не єдиний факт, що підтверджує присутність російських військ на території Донбасу. Такі факти ми фіксуємо та передаємо до Європейського суду. Ми працюємо над тим, щоб коли прийде час розгляду нашої заяви, всі ці докази стали на українську сторону.

Ми застосовуємо всі можливі інструменти захисту України на міжнародній арені. Ми співпрацюємо із міжнародними організаціями та Міністерством закордонних справ.

– Результат від таких дій у правовій площині передбачає перемогу України та визначення статей Міжнародної конвенції, які порушила Російська федерація. Це і право на життя, катування, права власності, факт окупації, анексія території. Але Росія намагається затягнути цю справу.

В Європейському суді наразі є 16 заяв, які подали на Росію по факту порушення прав та свобод людини.

Вища рада юстиції

– Сама система та орган не форсуються відповідно до європейських стандартів. Орган, який приймає рішення про дисциплінарні покарання суддів, має складатися із суддів.

Різні політичні сили намагаються отримати свого представника у Вищій раді юстиції, щоб мати вплив на система. Адже це сильний орган впливу на судову систему.

"Справа Ігнатенко"

– Питання про скасування люстраційного закону не стояло. Є питання лише про неконституційність деяких положень цього закону.

Докази про те, що ніякого листа пані Ігнатенко я не надсилала, були ще до розголошення цього факту у ЗМІ. Правоохоронні органи довели, що цього листа не існувало. Зараз відбувається експертиза, яка вставновить факт підробки.

– Сподіваюсь, що слідство знайде винних. Але такий розголос справи викликав хвилю люстрацій в цьому органі. Бо багато посадовців намагалися переховуватись на посадах у фіскальній службі, які не підпадають під люстраційний закон. Це добрий знак.