Усі ці люди хотіли потрапити із Туреччини до Греції. А звідти — у розвиненіші європейські країни. Але Македонія закрила кордон, і тепер потрапити до інших держав ЄС біженці не можуть. На півночі Греції уже скупчилися тисячі мігрантів.

Лише в одному прикордонному грецькому селі Ідомені застрягло більше 10 тисяч людей. Там діє спеціальний табір, хоча на таку кількість людей тут не розраховували. Через відчай частина біженців навіть оголосила голодування. Інші — блокують залізницю.

Вирішення цієї проблеми шукали на саміті "ЄС-Туреччина". Єврочиновники вважають, що саме Анкара може стати ключем до вирішення проблеми. Туреччину переконують забрати до себе частину мігрантів із Європи та зупинити їх потік. За це обіцяють мільярдну підтримку. Але турецька влада поки скептично налаштована до обіцянок з Брюсселя.

Вони нам обіцяють три мільярди євро. Та вже минуло чотири місяці, а ми цих грошей так і не побачили. Наш прем'єр-міністр зараз у Брюсселі. Сподіваюся, він повернеться "із грошима",
— розповів президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Та переговори у Брюсселі ідуть складно. Нараду, яка б вже мала закінчитися, продовжили за ініціативи турецького прем'єра. Тепер Анкара за допомогу з мігрантами хоче "виторгувати" у ЄС шість мільярдів євро.

Крім того, Туреччина готова прийняти назад "біженців-несирійців", якщо Європа закриє балканський маршрут міграції.

Автор сюжету — Марта Дуда.

Читайте також: Між двома країнами Шенгену відновили контроль на кордоні